Yetkili Servislerin Avantajı Nedir?

4 Şubat 2021
Yetkili Servislerin Avantajı Nedir?

Araç Bakımında Servis Seçimi

 

            Araç sahiplerinin kafasını kurcalayan en büyük problemlerden biriside hiç kuşkusuz servis seçimidir. Servis konusunda yetkili ya da özel servis seçeneklerinden birine karar vermesi gereken vatandaşlar, doğru karar verebilmeleri için avantajlı yanlarını bilmeleri gerekiyor.

 

 Yetkili Araba Servisleri

 

            Yetkili araba servislerinin özel servislere göre daha avantajlı olduğunu bilmek kullanıcıyı rahatlatacaktır. Araç yetkili servise götürülürse satın alınırken beyan edilen garanti sürecini tamamlamamış ise, aracın garantisi bozulmaz. Tamir esnasında orijinal parça konusunda yaşanılan sıkıntıyı giderir ve bu konuyu aracın sahibi değil araç marka firması takip eder. Eğer servis orijinal yedek parça kullanmaz ise, bu anlaşıldığında servis yetkisi yetkili olmaktan çıkacağından bu hileye başvurma olasılığı özel servise oranla çok daha azdır.

 

 Rutin Kontrol

 

            Araçta sorun olmasa bile rutin kontrolleri yetkili servis tarafından yapılacağı için, beklenmedik durumlarda arıza yaşanma riski minimum seviyeye iner. Yetkili servislerde araç markasına uygun kullanılan cihazlar sayesinde, arızanın doğru tahmin edilip, çözümü konusunda da daha detaylı rapor oluşturduğunu bilmek, sağladığı avantaj hakkında araç sahibini bilgilendirir. Müşteriye yapılacak uygulamalar ile alakalı bilgi verip, onay almadan işlem yapmayan yetkili servisler, bazı özel servisler gibi maddiyata dayalı gereksiz parça değişimi yapmazlar. Yetkili servislerin müşteri ile iletişim kurdukları mekan özel servislere göre, çok daha nezih ve kalitelidir.

 

            Randevulu sistemle çalıştıkları için müşterilerini bekletmezler ve daha memnuniyet çerçevesi içerisinde bir hizmet sunarlar. Araç ile ilgili tüm yapılan işlemler kayıt altındadır ve müşteriye daha güvenilir bir ortam hazırlarlar. Aracını tanıyan çok daha profesyonel bir ekipten yardım almak isteyen araç sahipleri, kafalarında soru işareti olmadan, fatura edilen hizmetten yararlanmak ve bunu da teminat altında yapmak için tercihlerini yetkili servisten yana kullanmaktadır.

Haber Yorumları