Yeni Çıkacak Araba Modelleri ve  Yeni Özellikler

4 Şubat 2021
Yeni Çıkacak Araba Modelleri ve  Yeni Özellikler

Birçok araba tutkunu 2021 model arabaları ve fiyatlarını merak içerisinde beklemektedir. 2021 araç modellerine dair detayların belli olmaya başladığı şu zaman diliminde, en çok dikkat çekecek olan araç modelleri tanıtıldı.

 

 SUV modeller daha çok ön planda duruyor

 

            2021 yılında ön plana çıkan bir durumda; çoğu araç modellerinde kasa değişikliği olmasıdır. Bu makalede SUV olarak tabir edilen lüks otomobil pazarına kadar birçok farklı segmentte araç yer almaktadır.

  Audi A8

 

            Lüks segment kategorisinde çok iddialı araçlardan birisi olan Audi A8 çok şık tasarımı elit yapısı ile göz doldurmaktadır.

 

Audi Q4

 

            SUV segmentinde üretmiş olduğu modeller ile dikkatleri üzerine çeken ve bu segmentte çok başarılı olan Audi, Q serine yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Son olarak SUV modellerine Q2 modelini ekleyen Audi, Q4 modelini de sıfırdan yenileyerek kullanıcıların beğenisine sunmuş durumda.

 

Aston Martin DB11

 

            Yeni kasa olan 2018 Aston Martin DB11 modeli oldukça şık tasarımı ile kullanıcıların beğenisi toplamış durumda. 2018 yılı içerisinde yollarda göreceğimiz bu model; Mercedes GT modelinde kullanılan motor ile gelecektir. Bu motor 670 Nm tork gücü üretmektedir.

 

Alfa Romeo Stelvio

 

            Çok şık bir tasarıma sahip olan bu model, Alfa Romeo tutkunları tarafından şimdiden fazlası ile merak edilir konumdadır. Genel anlamda bir SUV modeli olarak ele alabileceğimiz bu model 2.9 çift turbo destekli V6 motor ile gelecek olan bu araç, 505 HP güç üretmektedir.

 

Volvo XC60

 

            Ünlü otomotiv devi Volvo en önde gelen SUV modellerinden XC serisini yeniliyor. Yeni model olan XC60 modeli diğer modellerden kendini ayıran tasarım ve teknik özellikleri ile kullanıcıları fazlası ile tatmin edecek gibi görünüyor.

 

Yeni Nesil Araçların Özellikleri

 

            Hızla büyüyen teknoloji ile birlikte otomotiv de gelişti. Gelişen dünya ile beraber birçok etmen de kendi alanında çığır açtı. Arabanın konforundan tutun yol tutumuna kadar birçok alan gelişme katletti. Ama çağımızın getirdiği yeniliklerle beraber arabalara da yeni yenilikler getirildi. Artık elektrikli arabalar, otomatik sürüş gibi birçok yenilik de getirildi. Bu sayede araç sahipleri de daha konforlu ve daha az maliyetli sürüş yapabiliyorlar. Araçların hızlı olması, daha güvenilir olması, az yakması gibi durumlar gün geçtikçe gelişiyor.

 

 Elektrikli Arabalar

 

            Elektrikli otomobiller gelişen çağımızın en önemli buluşlarından biri. Şu zamanlarda birçok yenilik de katılan elektrikli arabalara diğer yakıtlı arabaların arasında fark görülmemeye başladı. Başlarda bataryanın çabuk bitmesi ve çok maliyetli olması gibi sorunların olması insanların bu arabaları almayı düşünmüyordu. Ama artık yenilikler sayesinde batarya gücü, aracın hızı ve aracın taşıdığı yük artması gibi birçok etmen alıcıları bu arabaları almaya sevk ediyor.

 

            Birçok araba firması elektrikli araba yapımında büyük harcamalar yapıyor. Bu arabaların yaygınlaşması yer altı madenlerinin azalması ile bağlantılı. Ayrıca doğa ile dost olan bu tip arabalar birçok çevreci kesimin de olumlu tepkisini aldı. Batarya ömrünün de uzun olması ayrıca kolay bir şekilde dolum yapılması da bir avantaj. İnsanlar evlerindeki prizlerle bile şarj edebilirler. Araştırmalar gösteriyor ki yakın gelecekte bu arabaları her sokakta görmek doğal bir durum olacak. Eski tip dolum araçlarının yerlerini almaya bile başladı.

 

 Yeni Özellikler

 

            Gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda araçlar daha güvenilir hale geldi. Teknoloji ile birleştirilen araba yapısı bir kaza esnasında yapısına ve içerisine daha minimum zarar vermek için gelişmeler oldu. Kazadan önce kaza olasılığını görme, sensörler yardımıyla o kazadan kaçma yolu belirleme gibi. İç konfor bakımından uzun yollar alsanız bile yormayacak yapıda olması, yakıt harcamasını en aza indirgemesi ama buna bağlı hızında artması ve fiyatlarının gün geçtikçe düşmesi yeni nesil otomobillerin alıcıya sunduğu özellikler.

Haber Yorumları