Vites Geçişlerinde Zorlanan Arabalar

4 Şubat 2021
Vites Geçişlerinde Zorlanan Arabalar

Vites Geçişlerinde Zorlanan Arabalar

 

            Debriyajın üst merkezini kavramak: Debriyajı aletin içine doğru bastığınızda, debriyajdaki hidrolik sıvı debriyaj çatalı üzerindeki basınç merkezden geçer. Bu sistemdeki problemler, viteslerin zorla aktarılmasına yol açabilir.

 

 Hidrolik seviyesi

           

            Hidrolik sistemin, aletin kuplajının ortasında azalması, basıncı düşürür ve vites değiştirirken sorunlara neden olur. Hidrolik seviyesini kontrol edin.

 

 Debriyaj Arızası

 

            Kavrama çatalı, pedal üzerindeki basıncı ayıran parçadır. Bu parça başarısız olursa, debriyaja bastığınızda tam güç iletilmez ve dişliler tamamen veya kısmen geçmeye zorlanabilir.

 

 Baskı Astarı

 

            Baskı Astarlar az veya çok olduğunda vites değiştirirken üzücü bir etki yaratır. Zamanla, vites geçişlerini imkansız hale getirebilir.

 

 Transmisyon sıvısı

 

            Özellikle sabahları veya soğuk havalarda daha barizdir. Dişli yağı düşük olduğunda, vites değişimlerinde bir miktar sertlik olduğu ve zorlandığı açıktır. Dişli yağını kontrol edin.

 

 Senkronizasyon hatası

           

            Şimdiye kadar karşılaştığımız tüm sorunlar, şanzımanın dışında veya etrafında bulunan parçalardan kaynaklanan problemlerdir. Bu aşamadan sonra, sistemin iç kısmındaki başarısızlıktan kaynaklanan stres problemlerini ele alıyoruz. Senktromeç ​​vites değiştirme sağlayan bölümdür. Ancak, bu genellikle belirli bir programa katılmanın zor olmasının sebebidir. Bir örnek 1'dir. Dişli senkronizöründe bir sorun varsa, 1. viteste sadece bir dişli vardır. Geçişler diğer programlarda daha kullanışlıdır. Aracınızın bir sorunu varsa, bir senkronizasyon olabilir.

 

 Şanzıman Sorunları

 

            Aşınmış iç dişli bileşenleri kademeli olarak vites değiştirme sorunlarına neden olacaktır. Bu gibi durumlarda, aynı senkronizasyon hem bir programda hem de tüm programlarda görülebilir.

 

 Ne yapmalı

 

            Ayrıca, küçük ve nadir olabilir. Ancak en yaygın olanları bu makalede listelenmiştir. Her şeyden önce şanzıman yağı ve hidrolik seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Sorun, aracın sahibi olarak geliştikten hemen sonra, hiçbir anlamı olmayan noktayı kontrol edebilirsiniz. Gerisi uzman veya yetkili servislerde uzman tarafından doğrulanmalı ve sebep belirtilmelidir. Senkronizasyon veya baskı pedi ile neler olduğunu anlamanız biraz zor olmalı vites hafife alınacak bir arıza değildir çok büyük sorunlar ortaya çıkarabilir ve bunlar baya masraflı da olabilir onun için en yakın ustaya araba götürülmeli ve tamir edilmeli aksi halde üzücü bi durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Haber Yorumları