Üst Segment En İyi Arabalar

12 Şubat 2021
Üst Segment En İyi Arabalar

Teknolojinin gelişim göstermesiyle birlikte, bir çok özelliğe sahip araba hayatımıza girmiştir. Göz alıcı performansıyla dikkat çeken bu arabalar, sürücüsüne en yüksek konforu yaşatmaktadır. Geçmişten günümüze kadar sürekli değişim içerisinde olan bu arabalar, piyasada yer alan en üst segmentli arabalardır. Özellikleri ve rahatlıklarıyla bilinirler ve fiyatları da son derece yüksektir.

Arabaların hayatımızdaki yer tartışalamaz ve bu arabalarla, artık ulaşımlar daha üst düzeylere yükselmiştir. 

Üst segment olarak geneç bu araçların satın alınabilmesi için, yüksek bir maddi güce sahip olunması gerekir. Aksi takdirde taksit veya ufak ödemeler ile, bu arabalar asla alınamaz. Satın aldıktan sonra üstün bir bakım istemektedirler. Düzenli olarak bakımları ve onarımlarının yapılması gerekir. Yakıt tüketimleri de çok yüksektir ve bu sebepten ötürü, performans araçları olarak bilinirler.

 İç kabinde yer alan parçalar, son teknoloji ile donatılmıştır. İstenileni fazlasıyla veren bu araçlar, ekstra özellikleriyle de göz doldurmaktadır. İşte birbirinden özel ve fonksiyonlu üst segment 10 araba.

 

Audi A8

 

Audi ailesinin Long üyesi olan A8, göz alıcı tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan bir araçtır. Audi’nin QUATTRO sınıfına ait olan bu araç, 0 kilometreden 100 kilometreye yaklaşık 4.9 saniyede ulaşım sağlıyor. Son derece performans aracı olmasından ötürü, maksimum 250 kilometre hıza ulaşabiliyor.

4.2 litre 385 beygirlik dizel motoru ve 8 ileri triptonik 4 çeker şanzımanı ile, oldukça kaliteli bir araçtır.
Turbo kompresör / Intercooler teknolojisini turbin olarak kullanımıştır ve kısa sürede istenilen hız seviyesine ulaşım sağlamaktadır.

Aracın üretimine 2013 yılında başlanmıştır ve günümüze ulaşana kadar bir çok değişime uğramıştır. Kusursuz dijital ön paneli, sürücünün rahat edebilmesi için tasarlanmış.

 

82 litrelik yakıt deposunun olması, aracın uzun yol yapmak için ideal bir araç olduğunu gösteriyor. 520 litre bagaj hacmi de, geniş aileler için ayrıcalık bir özelliktir. Araçla şehir içi kullanımı durumunda, 100 kilometrede 9.5 litre, şehir dışı kullanımında 6.2 litre yakıt tüketimi olacaktır.

Ortalama yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 7.5 litre olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca araçta 8 adet silindir vardır ve en zor yollarda bile kaliteli bir sürüş olacaktır. Araç oldukça geniş olmasıyla beraber, aynı zamanda da tasarruflu bir araçtır.

Audi A8 Long için istenen fiyat, 400.000 TL’den başlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

BMW 7ER (G11)

 

Bmw’nin üstün teknolojisi, 7Er aracında da göz önüne çıkıyor. Araca ilk baktığımız zaman, geniş kasası ve etkleyici tasarımı bizlere selam duruyor. Aracın 4.5 litre 450 beygir benzinli motoru ve 8 steptronic arkadan itişli şanzımanı, son derece üstün bir performans sunuyor.

Araç 0 kilometreden 100 kilometreye yaklaşık 4.7 saniyede ulaşım sağlıyor. Üst segmentli araçlar arasında en üstün hızlanma özelliğine sahip olan BMW 7ER (G11), 2015 yılından beri üretilmektedir.

78 litrelik yakıt deposu ve 550 litrelik bagaj hacmi, uzun yola uygun olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Ayrıca aracın maksimum hızı 250 kilometredir.

 

İç tasarım olarak klasik BMW dizaynını görüyoruz. İç kısımda dijital ve dokunmatik ön panel, tam otomatik konsollar ve daha bir çok ekstra, araç içerisine eklenmiş. Son teknoloji ile donatılmış ve sürücünün konforlu seyehat edebilmesi için, her türlü işlem uygulanmıştır.

Hava soğutmalı ön ve arka disk frenleri, çok noktalı bağımsız süspansiyonları ve 12.2 metre azami dönüş açısı, son derece üstün bir araç olduğunu gösteriyor. Araç ile şehir içinde yapılan 100 kilometrede 9.2 litre, şehir dışında yapılan 100 kilometrede ise 7.6 litre benzin tüketimi olacaktır.

Aracın şuan ki fiyatı 450.000 TL’den başlamaktadır.

 

Mercedes-Benz - S-class (W222, facelift)

 

Mercedes ailesinin en lüks modeli olan W222 facelift, saatte 250 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi, 4.6 saniye sürmektedir. Gelişmiş teknoloji ile tasarlanmış olmasından dolayı, son derece performanslı bir araçtır.

80 litrelik yakıt deposu ve 750 litrelik bagaj hacmi, uzun yol için uygun olduğunu bizlere kanıtlıyor. 4.0 469 beygirlik motoru ve 9G-TRİPTONİC 4 çeker şanzımanı, aracı ön plana çıkaran özellikleri arasında yer alır.

Hava soğutmalı ön ve arka diskleri, en hızlı anda bile kaliteli bir duruş sağlıyor. Aracın satın alınmasındaki ilk sebep, gösteriş ve performanstır.

 

Turbo kompresör turbin modeli araca eklenmiştir ve aniden hızlanma özelliği sağlanmıştır. 700 Nm tork üretebilen direkt enjeksiyon motoru, oldukça tatmin edici özelliktedir.

Aracın şehir içinde kullanılması durumunda 11.2 litre, şehir dışı kullanımı durumunda 8.2 litre benzin tüketimi olacaktır. Bu durumda 9.5 litre ortalama yakıt tüketimine sahip bir araçtır. 2 tonluk net ağırlığı, aracın yol tutuşuna fayda sağlamıştır.

En sert virajlarda bile savrulma özelliği göstermeyen bu araç, ayrıca bir çok ünlü isim tarafından da kullanılmaktadır. Aracın ilk üretimi 2017 yılında yapılmıştır ve yeni listelerimize eklenen üst segmentli otomobildir.

Diğer arabalara göre, son derece keyifli bir deneyim yaşatacaktır. Araç için istenen fiyat 650.000 TL’dir.

 

 

Mercedes E220 CDI

 

Mercedes ailesinin en geniş aracı olan e220 CDI, üst segmentli araçlar arasında en çok tercih edilen modeldir. Özellikle çocuklu aileler için tasarlanan bu araç, saatte 240 kilometre hıza ulaşabiliyor. Ayrıca aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi, yaklaşık 7.8 saniyede tamamlanmaktadır.

2.0 litre 220 beygirlik benzinli motoru ve 6 ileri manuel arkadan itiş şanzımanı, aracın isteniln hız seviyesine ulaşmasını sağlıyor. Her araçta olduğu gibi, bu araçta da soğutmalı ön ve arka disk kullanılmıştır. 12 litre yağ alma kapasitesi olan bu araç, iç tasarımı ile sade bir yapıyla bizleri karşılıyor.

Aracın ilk üretimi 2006 yılında yapılmıştır ve günümüze kadar bir çok değişim ile ulaşmıştır.

 

Aracın şehir içinde kullanımı durumunda 7.2 litre, şehir dışında kullanımı durumunda 5.6 litre benzin tüketimi olacaktır. Böylece 6.3 litre ortalama yakıt tüketimi olan araçtır. Yere en yakın olan Mercedes üyesidir.

Bu sebepten dolayı, kısa sürede hızlanabilme ve üstün yol tutuş özelliğine sahiptir. Ön ve arka bağımsız süspansiyon yayları, aracın konforlu olmasını sağlamıştır. Ön panelde yer alan dijital parçalar, üst düzey bir sürüş keyfi yaşatmak için tasarlanmıştır.

Araç için istenen fiyat şuanda 285.000 TL’den başlamaktadır.

 

VOLVO S80

 

VOLVO dayanıklı arabalarına bir yenisini daha eklemiştir ve S80 modelini piyasaya sürmüştür. Donanım üstüne tasarlanan S80, teknolojinin en üst klasmanı arasında yer almaktadır. Üst segmentli araçlar içerisinde en dayanıklı ve sağlam maddelerden oluşan bu araç 0 kilometreden 100 kilometreye yaklaşık 6.3 saniyede ulaşım sağlıyor. Ayrıca aracın maksimum hız limiti 240 kilometredir. Her araçta olduğu gibi, ön ve arka soğutmalı fren diskleri mevcuttur.

2.0 litre benzinli 240 beygirlik motoru ve 6 ileri manuel önden çekişli şanzımanı, aniden hızlanmasına ve üstün bir performans sunmasını sağlamaktadır.

 

Aracın ilk üreimi 2005 yılında yapılmıştır ve günümüzde 2017 kasasına kadar gelmiştir. Yeni kasalarında sürekli bir yenilik ile gelen S80, 100 litrelik büyük yakıt deposu sayesinde uzun yol için tasarlanmış üst düzey segmentli araç olduğunu bir kez daha gösteriyor. 660 Nm tork üretebilen motoru, arcı ön plana çıkaran özellikler arasındadır.

Aracın şehir içinde kullanımı durumunda 32 litre, şehir dışı kullanımı durumunda 15 litre benzin tüketimi olacaktır. Ortalama yakıt tüketimi 21 litre olan bu araç, yüksek yakıt performansına sahiptir. 2 tonluk net ağırlığı, yol tutuşunun oldukça kaliteli olduğuna zemin hazırlamıştır.

Ön panelinde üstün bir donanım ve teknoloji kullanılmıştır. Araç için istenen satış fiyatı, 310.000 TL’dir.

 

 

 

Maserati S Q4

 

Maserati S Q4, daha önce görülmemiş özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Göz alıcı tasarımı ve yüksek performanslı motoru, alışıla gelmiş üst segmentli araçlardan biraz daha farklıdır. 3.0 litre 410 beygirlik benzinli motoru ve 8 ileri otomatik 4 çeker şanzımanı, son derece özenli bir çalışma ile araca eklenmiş.

Ayrıca aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi, 4.9 saniye sürmektedir. Maksimum hız limiti ise, saatte 410 kilometredir. Aracın ilk üretimi geçtiğimiz yılda yapılmıştır. 2017 yılında bir yeni modeli daha listelere eklenen bu araç, iç donanım olarak diğer araçlara taş çıkaran özellik gösteriyor.

 

İç kabini 4 kişilik kullanıma uygundur ve 4 kapılı bir araçtır. Aracın ön dijital paneli ve dokunmatik ekranlı multimedya desteği, son derece kalitelidir. Üst segmentli araçlar arasında en teknolojik araç olan Maserati S Q4, çift salıncaklı süspansiyona ve hava soğutmalı fren disklerine sahiptir.

Dik yokuşlarda veya keskin virajlarda, herhangi bir savrulma veya kayma göstermemektedir. 226 gram emisyona sahiptir ve aynı zamanda bir çevre dostudur. Aracın şehir içinde kullanımı durumunda 14.2 litre, şehir dışı kullanımında ise 7.1 litre benzin tüketimi olacaktır.

Ortalama yakıt tüketimi 7.0 litre olan bu araç, tasarruflu araçlar arasında yer alır. Araç için istenen satış fiyatı, 810.000 TL’dir.

 

 

 

Porsche Panamera

Üst düzey Porsche teknolojisi, panamera aracında da kullanılmış ve estetik görünümüyle piyasaya sürülmüştür. Panamera aracı, üst segmentli araçlar arasında en çok tercih edilen araçtır. Bunun nedeniyse, üst düzey performansa sahiptir ve fiyatı diğer araçlara göre düşüktür.

Aracın maksimum hız limiti saatte 310 kilometreye kadar ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca 0 kilometreden 100 kilometreye ulaşım süresi 3.9 saniyedir. Bu kadar hızlı olan bir araç, son derece etkileyici bir konumda yer almasına zemin hazırlamıştır.

Araç ayrıca yurt dışında da sıkça tercih edilmiştir. Göz alıcı ön paneli ve etkileyici yolcu kabini, kaliteli bir sürüş keyfi için tasarlanmıştır. Üst düzey teknoloji üzerine kurulan bu araç, yol tutuş olarak da istenileni vermiştir.

 

Panamera aracında yer alan fren diskleri ilk kez bu araçta kullanılmıştır ve üst düzey duraklamaya yardımcı olmaktadır. 4.0 litre 550 beygirlik motoru ve 8 PDK otomatik 4 çeker şanzımanı, aracın performans nitelikli bir araç olmasını sağlamıştır. Ayrıca aracın şehir içi kullanımında 13.1 litre, şehir dışı kullanımında 7.4 litre benzin tüketimi olmaktadır.

Ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre olan bu araç, adeta bir spor araba özelliği göstermektedir. Dijital ön paneli, kalitenin doruklarda yaşandığını hissettirmektedir. Araç için istenilen satış fiyatı, 450.000 TL’den başlamaktadır.

 

 

 

Bugatti - EB Veyron 16.4 Coupe

 

Üst segmentli araçlar içerisinde en pahalı ve performanslı aracı olan Bugatti - EB Veyron 16.4 Coupe, sportif tasarımı ile bizi karşılıyor. Aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi 2.5 saniyede, 0 kilometreden 200 kilometreye hızlanması süresi ise, 7.3 saniyede tamamlanmaktadır.

Bu denli hızlı olan Bugatti - EB Veyron 16.4 Coupe, 2005 yılından beri üretilmektedir. Günümüzde son olarak 2017 modeliyle karşımıza çıkmıştır ve son derece teknolojik bir araçtır. Ön panelinde yer alan dijital ekranlar ve daha bir çok ekstra, aracın teknoloji üzerine kurulduğunun kanıtıdır.

8.0 litre 1000 beygir gücündeki benzinli motoru ve 8 iler otomaik DSG 4 çeker şanzımanı, aracın performans aracı olduğunu bir kez daha gösteriyor. Ayrıca aracın maksimum hız limiti 407 kilometredir.

 

Çift soğutmalı ön ve arka fren diskler, çok noktalı enjeksiyon, DOCH valf yapısı, 16 silindir, 1250 Nm tork, turbo kompresör 4x turbin ve daha bir çok üst düzey özellikler, aracın ön plana çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Aracın şehir içerisinde kullanımı sonucu, 41.9 litre, şehir dışı kullanımı sonucu, 15.6 litre benzin tüketimi yapmaktadır. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 24.9 litredir.

2.2 tonluk net ağırlığı ile, yere basık giden ve yol tutuş olarak üst düzey özellik sunan bir araçtır. Araç için istenilen fiyat 900.000 TL’den başlamaktadır.

 

Ferrari – Enzo

 

Şüphesiz üstün Ferrari performansını bilmeyen yoktur. Enzo modelinde de bu performans ön plana çıkıyor ve klasik kırmızı rengi bizlere selam duruyor. İlk olarak acın performans üzerine kurulduğunu ve hız tutkunları için tasarlandığını hatırlatalım.

Üst segmentli araçlar içerisinde en çok tercih edilen modeldir. 6.5 litre 640 beygirlik benzinli motoru ve 6 ileri manuel 4 çeker şanzımanı, aracın kısa sürede istenilen hıza ulaşmasına zemin hazırlıyor. Aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi, yaklaşık 3.4 saniyede tamamlanıyor.

Ayrıca 100 litrelik yakıt deposu, tasarruflu bir araç olduğunu ve uzun yol yapılabileciğini bizlere gösteriyor. Aracın maksimum hız limiti ise, saatte 340 kilometredir.

 

İç donanım olarak bekleneni veren Ferrari Enzo, dijital ön paneli ve tam otomatik konslu ile alıcısına çıkmıştır. Tek kapı 2 koltuklu olan bu araç, 485 Nm tork üretebiliyor. Araç şehir içinde kullanılması durumunda 32 litre, şehir dışı kullanılması durumunda 15 litre ve ortalama olarak 15 litre benzin tüketimi yapmaktadır.

2 tonluk net ağırlığı, yere basan ve yol tutuşu kaliteli olan bir araç olduğunun açıklayıcısıdır. Çift salıncaklı süspansiyonları, 12 silindir motoru, hava soğutmalı diskler ve daha bir çok ekstra aracı ön plana çıkarmıştır. Araç için istenen satış fiyatı, 640.000 TL’den başlamaktadır.

 

 

Lamborghini - Murcielago LP640

 

Lamborghini Murcielago LP640 ilk kez 2005 yılında üretilmiş ve günümüze kadar sürekli bir ynilik ile ulaşmıştır. Aracın son derece yüksek performanslı olduğunu söyleyebiliriz. 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanması 3.4 saniye sürmektedir. Ayrıca aracın maksimum hız limiti 340 kilometredir. Tam anlamıyla hız tutkunlarını hayran bırakan araçtır.

Lamborghini Murcielago LP640, gösterişli ve hoş bir tasarıma sahiptir. Kullanıcısının dikkat çekmesine yardımcı olacaktır. 2 koltuklu coupe tarzı olan bu araç, 6.5 litre 640 beygirlik benzinli motora ve 6 ileri manuel 4 çeker şanzımanı içerisinde barındırmaktadır.

Hava soğutmalı ön ve arka diskler, çift salıncaklı süspansiyonlar, 12 silindir, 660 Nm tork üretebilen motoru, aracı üst düzey segmentli araçlar içerisinde ilk sırada yer almasını sağlamıştır.

Şehir içi yakıt tüketimi 32 litre, şehir dışı yakıt tüketimi 15 litre ve ortalama 21 litre yakıt tüketimi olan araçtır. Araç için istenen satış fiyatı, 670.000 TL’den başlamaktadır.

Haber Yorumları