Ünlüler Hangi Arabaları Tercih Ediyor?

3 Şubat 2021
Ünlüler Hangi Arabaları Tercih Ediyor?

Pahalı araçlar bazı ünlülere göre bir gösteriş bazı ünlülere göre bir tutku haline gelmektedir... Ünlüler yaptıkları iş dolayısıyla kazandıklarını emlak ve taşıtlara yatırmaktadırlar.

 Sürekli göz önünde bulundukları için araçlarıyla dikkat çekme yarışına da girmektedirler.

 

 Rahatlığına Düşkünlerin Seçimi

 

            Hemen hemen her ünlünün garajında olmazsa olmaz VIP minibüsler bulunmaktadır. Bu araçları istedikleri gibi kendilerine göre dizayn ettirebilirler. Hem geniş olması hem de rahat kullanım sağlamasından ötürü bu araçlar çok tercih edilmektedir. Şık tasarımlar konforlu seçimlerle kişiye özel bir araç oluşturmak hiç de zor olmamaktadır.

 

 Spor Araba Hayranlığı

 

            Spor araba bay bayan her ünlünün hayranlıkla kullandıkları araçlardandır. Başlıca Porsche ve Ferrari markalarının farklı modellerini tercih etmektedirler. Futbolcularında öncelikli seçimleri arasında spor arabaların önemi bir hayli fazladır.

 

 Gömlek Değiştirir Gibi Araç Değiştirenler

 

            Aslında ünlüler için garajlarına araç eklemek çokta zor olmuyor. Gelişen imkanlar, yeni kitle, kendilerini güncel tutmaları hep onlara artı kazanç sağlıyor. Böylelikle hayallerindeki araçları rahatlıkla alabiliyorlar. Ve biz onları farklı araçlarla magazin veya farklı yerlerde görebiliyoruz.

 

 Hız Tutkunları

 

            Genelde erkek ünlülerin tercihleri bu yönde de olabilmektedir. Hız onlar için ayrı bir tutkudur. Fiyatı ne olursa olsun araba erkekler için ayrı bir önem arz ettiği için garajlarına eklemek onlar için zor olmamaktadır. Klasik araç tercih eden ünlüler de bir hayli fazladır. Bu faktörlerin yanında araçların yakıtları da göz önünde bulundurularak seçimler yapmaktadır.

 

 Trafiğin Önemi

 

            Aslında araçlar ne marka ne model hangisi olursa olsun trafikte dikkat ve kurallara uymak çok önemlidir. Ünlülerin kullandığı araçlar her ne kadar kaliteli ve güvenli olsa da en ufak bir dikkatsizlik farklı olaylar olmasına yol açabilmektedir. Günümüzde emniyet kemeri uygulamasına aşırı önem verilmektedir. Ünlülerde sürekli göz önünde oldukları için bu hususa önemle dikkat etmelidirler.

 

Üstü Açık Arabalar Ve Fiyatları

 

            Sektörel ismiyle cabrio, halk dilinde üstü açık olarak tabir edilen arabalar her dönemde yoğun ilgi çekmeyi başarabilmiştir. Aracın üstünde bir tavan olmaması çeşitli güvenlik endişeleri yaratsa dahi sürüş zevki konusunda emsallerine oranla üst sıralardadır. Ülkemizde satışı yapılan bazı cabrio karosere sahip otomobilleri listeleyelim:

 

 Smart ForTwo Cabrio

 

            Cabrio araç pazarının en ucuz alternatifi olan ForTwo, alman üretici Mercedes-Benz tarafından üretilmektedir. Küçük boyutları ile tam bir şehir içi arabasıdır. 0.9 Litre motoru 90HP güç verirken, 100KM için 4.1 litre benzin tüketir. İki kişilik bir şehir aracından beklenilen her şeyi sağlayan Smart'ın liste fiyatı 119.500TL'dir

 

 Audi A3 Cabrio

 

            Volkswagen grubunun premium araç pazarındaki temsilcisi Audi'nin cabrio sınıftaki küçük temsilcisidir. Özellikle genç müşteri profiline hitap eden bu model 1.5 lire TFSI turbo benzinli bir üniteye sahiptir. Bu motor ünitesi 150 HP güç üretip 100 KM için 5.1 litre benzin tüketmektedir. Cabrio A3 için liste fiyatı ise sportline donanım paketi için 320.356 TL'dir.

 

 

 Mercedes-Benz E Serisi - E350 CGI

 

            Alman otomobil devi Mercedes'in cabrio pazarındaki üst segmenti olan E350- CGI, pek çok konfor özelliği ile rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarmaktadır. Bu motor kombinasyonu ile 314 Beygir güç sağlamaktadır. Buna karşın 100 KM yol için ortalama 7 litre benzin tüketmektedir. Cabrio araçtan konfor beklentisi olan kullanıcılar için en mantıklı çözüm olarak görülmektedir. Anahtar teslim fiyatı 790.300TL'dir.

 

 BMW 4 Serisi - 420d Cabrio

 

            Tıpkı Mercedes-Benz gibi bir Alman üretici olan BMW'nin cabrio araç pazarındaki temsilcisidir. Spor sürüş özellikleri ile otomobil severlerin dikkatini çeken 420d, cabrio karoser tipiyle bu spor sürüş özellikleri birleşince bambaşka bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. 2.0 litre motor hacmi ile 190 beygir güç üreten bir turbo beslemeli dizel motora sahiptir. Bu motor 100 KM'de ortalama 4.4 litre motorin tüketmektedir. Aracın liste fiyatı M Sport donanım paketiyle birlikte 620.200TL'dir.

 

 Mercedes-Benz S Serisi- S63 AMG Cabrio 4Matic

 

            Diğer cabrio arabalar için çok abartıldığı, dikkat çekmediği ve altı üstü araba olduğu yorumları yapılabilir ancak bu araba bütün bu yorumlardan uzaktır. Cabrio araba pazarının en hızlı ve en güçlüsü olan S63 AMG, dört tekerlekten çekiş sistemi ile, S serisi olmasından kaynaklanan sınırsız donanım seçeneği ile ve 4.0 litre turbo benzinli motoru ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bu devasa motor ünitesi 612 HP güç üretirken 100KM'de yalnızca 9.1 litre yakıt tüketmektedir. Bu çok özel otomobile sahip olmak isteyenlerin ödemesi gereken bedel ise 3.250.600TL'dir.

Haber Yorumları