TÜRKİYE’DE VİLLA İÇ MEKAN TASARIMI

14 Şubat 2021
TÜRKİYE’DE VİLLA İÇ MEKAN TASARIMI

Villanızı güzel bir planlama, renk, mobilya ve aksesuar seçimleri ile değiştirmek ve ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmak istiyorsanız; gelin sizin için önereceğimiz villa iç mekan tasarımı önerilerine göz atalım.

Villa İç Mekan Tasarımı Hakkında:

            Havuz, peyzaj düzenlemesi gibi konular da villa tasarımı yapılırken dikkat edilen konular olsa da; iç mekan tasarlamak da villanız için oldukça önemli. Teknolojik gelişmeleri takip ederek farklı teknolojik cihazlardan yararlanabilir. Tarzınıza uygun bir karaktere bürünmüş harika bir villa iç mekan tasarımı yaratabilirsiniz.

            Modern tarzda bir villa tasarlamak ya da bir iç mimarla çalışarak modern tarzda bir görünüm elde etmek istiyorsanız çizgilerden, yalın renklerden ve mobilyalardan faydalanabilirsiniz. Farklı tarzları harmanlayarak ve uyum içinde kullanarak da karakterinizi yansıtan, hikayesi olan iç mekanlar yaratmak mümkün.

            Zamansız mutfaklar, farklı iç mekan aksesuarları ya da mobilyaları, villa içinde yaratılabilecek farklı konseptte odalar villanıza farklılık katabilir. Öncelikle mutfak, villalarda son zamanlarda sade, ferah ve modern dokunuşlarla dizayn edilmekte. Genellikle modern tarzda, soft renklerin ve net çizgilerin hakim olduğu, abartıdan uzak mutfaklar tercih ediliyor.

            Salonlar için dev ekranlı televizyonlar ya da duvara yansıtarak film izleme keyfi yaşayabileceğiniz sistemler de oldukça trend. Salon dışında, villa iç mekan tasarımı yapılırken farklı konseptte odalar da yaratabilirsiniz. Örneğin sinema salonları son zamanlarda villlarda sıkça karşılaştığımız şeylerden biri.

            Sinema odası yaratma fikri çok özgün bir fikir gibi gelmeyebilir, çünkü son yıllarda çoğu villa iç mekan tasarımı görüyoruz. Fakat villada sinema salonu olması film izlemerken alacağınız keyfi oldukça artıracaktır. Ses sistemleri, farklı teknolojik cihazlar ve aydınlatma da sinema odası tasarlamadan önce dikkate almanız gereken şeyler.

            Yatak odalarında da modern dokunuşların tarzınızla birleştirilmesi, duvar dekorasyonu, rengi, mobilya seçimleriniz oldukça önemli. Modern tarzda bir villa tasarımı yaparken genellikle rahat, sade ama kendini belli eden ve kullanışlı mobilyalar tercih ediliyor. Zamansız, sade ama lüks görünümler tercih edilmekte.

            Aksesuar ve aydınlatma seçenekleri de çok geniş bir alana yayılmış durumda. Çok farklı aydınlatma ürünleri arasından, tasarladığınız iç mekana uygun olanı kesinlikle bulacaksınızdır. Aksesuarlarda ise farklı tasarımcıların ortaya çıkardığı çalışmalar tercih edilebilir. Tablolar, heykeller, vazolar ve daha birçok aksesuarla villa iç mekan tasarımı planınızı genişletebilirsiniz.

Haber Yorumları