Turkcell Polis Hattına nasıl başvuru yapabilirim ? Polis Nasıl olunur ?

18 Ekim 2020
Turkcell Polis Hattına nasıl başvuru yapabilirim ? Polis Nasıl olunur ?

GSM operatörlerinin müşteri yarışı kapması kıyasıya devam ediyor. GSM operatörlerinin müşteri yarışı kapması kıyasıya devam ediyor.

Özellikle ülkemiz için son derece önemli olan polis teşkilatında çalışan yüz binlerce personeli bünyesine katarak onlara hat satmak isteyen firmaların yarışına Turkcell’de ortak oldu.

Bugüne kadar eski adı ile Avea olan Türk Telekom operatörünün polislere özel olarak sunduğu EGM Tarifesi büyük bir kitleye hitap ediyor. Bu durum karşısında GSM operatörlerinden olan Turkcell’de artık polis teşkilatına yönelik tarifeler çıkartmaya başladı ve oldukça ses getiren bir kampanya oluşturmasına neden oldu.

Günlük hayatta artık bizim olmazsa olmaz cep telefonları için son derece uygun olan kampanyalar her geçen gün hayatımıza girmeye devam ediyor. Bu konuda hakkında uzun zamandır devam eden çalışmalarını kısa süre önce sonuçlandıra Turkcell artık polis hattı diye tabir edilen Emniyet Özel Paketi ile birlikte polislere çok uygun fiyat avantajı ile birlikte bir kampanya hazırladı.

Peki bu merak edilen Turkcell Polis Hattına nasıl başvuru yapabilirim? Sorusunun cevabı için öncelikle polis olmanız veya çok yakınınızın polis olması gerektiğini belirtmek isteriz. Son derece uygun bir ücrete Turkcell kalitesinde GSM operatörü kullanmak isteyenlerin bu şartlardan birisine sahip olması gerektiğini belirtmek isteriz.

Turkcell Polis Hattının paket içeriği nasıl?

 aylık tahhahüt veren müşterileirn aylık  TL Karşılığında son derece uygun bir paket sunan Turkcell bu konuda dikkatleri üzerine çekti ve binlerce EGM personelinin hattını Turkcelle taşımasını sağladı.

 TL karşılığında polislere özel olarak  dakika her yöne konuşma süresi veren Turkcell ,  GB internet vererek bu konu büyük bir sürpriz yaptı. Ayrıca  adet her yöne SMS paketi de kampanya içerisinde yer alan bir diğer kullanım.

Ayrıca Turkcell’in kendi uygulaması olan anlı mesajlaşma programı BİP içinde ayrı bir  GB interner veren Turkcell bu kampanyası ile son zamanlarda en çok merak edilen kampanyalar arasında olmayı başardı.

Polis Nasıl olunur ?

Son zamanlarda en çok tercih edilen mesleklerin başında gelen polislik mesleği hakkında bilmeniz gereken soruların cevaplarını sizler için açıklıyoruz. span style=color:#FF;>Son zamanlarda en çok tercih edilen mesleklerin başında gelen polislik mesleği hakkında bilmeniz gereken soruların cevaplarını sizler için açıklıyoruz. 

Öncelikle iki şekilde polis olma yolu olduğunu açıklamak istiyoruz. Bunun için ya lise mezunu olmak yada  yıllık herhangi bir fakülte mezunu olmanız gerekmektedir. Bu iki durumdan birisi iseniz sizde arzu ettiğiniz polislik mesleğine girme şansını yakalamış olacaksınız.

Özellikle son zamanlarda hükümetin polis olarak çok sayıda kişiyi işe almasından sonra gelen sorular karşısında lise mezunu olanlar hakkında bilgi verelim.

PMYO olarak bilinen uzun adı Polis Meslek Yüksek Okulu olan bu eğitim kurumlarında sadece lise mezunlarının eğitim aldığını belirtmek isteriz. Öncelikle bu konuda yapmanız gereken üniversite giriş sınavından  puan almak olacaktır. Taban puan olarak  olan bu puanı aldıktan sonra yapmanız gereken işlem başvuru yapmak olacaktır. Lise mezunlarının PMYO adı altında başvuru yaptıktan sonra belli aşamalardan geçtiğini ve bundan sonra polislik mesleğinin ilk adımı olan eğitime başlayacaklarını belirtmek isteriz. Polis olmak için hükümetin her sene aldığı sayıların değiştiğini göz önüne aldığımız zaman PMYO olarak polislik mesleğine başvurmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artsa da alım sayısında hükümet ağırlıklı olarak artık POMEM mezunu yani üniversite mezunlarına öncelik verdiğini belirtmek isteriz.

POMEM yani uzun zaman Polis Meslek Eğitim Merkezi olan bir diğer polis okuludur. Buraya ise Türkiye Cumhuriyeti’nde denkliği kabul edilen veya Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinin herhangi bir fakültesinin  yıllık bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Özellikle son zamanlarda alınan kararlardan sonra POMEM mezunu adayların her geçen gün daha fazla alındığını belirtmek isteriz.  yılı içerisinde  Bin adet POMEM mezunu polis alan eğitim kurumuna başvuru yapmak için o yıl belirlenen KPSS puanının tabanından yüksek almanız gerekmektedir. Bu rakam yıllar arasında değişkenlik gösterse de genel olarak en düşük  ila  arasında KPSS puanı istemektedir. Bu puanı alan adayların başvurudan sonra sözlü mülakat , sağlık mülakatına girdiğini ve bunlardan başarı ile geçtikten sonra polis olmaya hak kazandığını belirtmek isteriz. 

Haber Yorumları