Tek Kapılı Araba Modelleri Fiyatları

3 Şubat 2021
Tek Kapılı Araba Modelleri Fiyatları

Tüm otomobil tutkunlarının ve gençlerin, hayalini süsleyen bir spor araba mutlaka vardır. Bu otomobillerin kimisi gerçekten çok yüksek rakamlar verilerek elde edilebilecekken, kimileri daha uygun sayılabilecek fiyatlara alınabilmekte. Bunlardan, günümüz koşullarında uygun sayılabilecekleri derlemek istedim. Tabi ki bu otomobillerin her birini gözden geçirmek mümkün değil, fakat günümüzde popüler olmayı başarmış otomobillere şöyle bir göz atalım.

 

 Subaru BRZ- Toyota gt86

 

            Boxer adı verilen yatay pistonlu motorun etkisiyle, yol tutuşu ve sürüş keyfi çok üstlerde olan bu otomobiller günümüzde oldukça popüler. 2 litre, atmosferik motora sahip olan bu araçlar, 200 beygir güç ve 205 Nm tork üretiyor, rakamlar düşük hacimli turbo motorlara göre düşük gözükse de, bu iki otomobil virajlarda tüm hünerini gösteriyor ve çok dengeli bir şekilde dönebilmeyi başarıyor. Sürüş zevkine önem verenler için gerçekten çok iyi konumda tutulan bir otomobil. Ne yazık ki artık üretimi durdurulan bu otomobillerin, 2. el fiyatı 120 ile 200 bin tl arası değişmekte.

 

 Mazda MX-5

 

            Bu otomobilimiz listemizdeki roadster grubuna giren tek araba olsa da iki kapılı spor araba listemizde yerini alıyor. Yine çok iyi ivmeye ve hıza sahip olmayan bu araç, 1.5 litrelik ve 2.0 litrelik motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Ülkemizde daha çok tercih edilen 1.5 litrelik motor, 131 beygir gücü üretirken, 2.0 litrelik motor ise 160 beygir güç üretiyor. 1.5 litrelik motor gücünü 7000 devirde verirken, 2.0 litrelik motor ise 6000 devirlerde tam gücünü kullanıyor. Hatırladığımız gibi skyactiv teknolojisi geçtiğimiz yıllarda en az yakıt tüketimine sahip motor ödülünü almıştı. Bu sebeple mx5 ülkemizde çok avantajlı bir otomobil haline gelebiliyor. Bu otomobilin fiyatı ise, 180 bin Türk lirası ile 190 bin Türk lirası arasında değişiklik gösteriyor.

 

 BMW 220d

 

            Listemizde, bir BMW modeline yer vermesek haksızlık etmiş olurduk. Bmw 220d modeli, üretildiği yıllarda, dizel motoru sebebiyle oldukça rağbet gören bir model olmuştu. Model 2.0 litrelik turbo dizel motorla, 184 beygir güç ve 380 Nm gibi oldukça yüksek bir tork değerine sahip. Yalnızca arkadan itişli olması, sert ve minimalist tasarımı, bu otomobili sevmek için yeterli bir neden diyebiliriz. 0 kilometresi bulunmayan bu aracın ikinci el fiyatları 150 ile 200 bin Türk lirası arasında değişiyor.

 

 Kia Pro Cee'd GT

 

            Ülkemizde sıkı bir fan kitlesine sahip olan Kia Pro Cee'd GT 1.6 litrelik turbo motoruyla, 205 beygir ve 265 Nm tork üretiyor. Yakıt cimrisi olduğunu söyleyemeyeceğimiz bir otomobil, iç mekan kalitesi ve etkileyici tasarımıyla alıcı kitlesini etkiliyor. Fiyatına göre gayet iyi işler başarmış olan Pro Cee'd GT, çok kaliteli sürüş hislerine sahip olmamasına rağmen, iyi bir yol tutuşuna ve dengeye sahip. 2019 modelinde, station wagon olarak üretilecek olan aracın şuan ki 2. el fiyatları 70 ile 90 bin Türk lirası arasında değişiklik gösteriyor.

 

Haber Yorumları