TC Kimlik Numarası ile SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

12 Şubat 2021
TC Kimlik Numarası ile SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tc kimlik numarası ile SGK emeklilik sorgulama nasıl yapılır? Hemen sorgulama yapmak mümkün?

Tc kimlik numarası ile sgk emeklilik sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre hareket ederek, hemen siz de sorgulama işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Kısa süre içinde döküm alarak emeklilik sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için e devlet üzerinden oluşturulan sorgulama butonları var. Kullanmanız halinde en kısa süre içinde sorgulama işleminin tamamlanacağını göreceksiniz.

e-Devletten SGK Bilgilerini Almak

Sorgulama işlemini yapmak için mutlaka bilgilerinizin olması gerekiyor. Bu bilgiler prime esaslı ödemelerinizin kaç gün olduğudur. Sonrasında ayrıca oluşturulan emeklilik hesaplama motoru üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. SGK bilgileri kapsamında detayları öğrenmek, forumları incelemek açısından hemen gereken yapılacaktır.

e-devlet giriş;

İlk olarak e devlet üzerinden girişi yapın. Ardından SGK bilgileri kapsamında gereken hemen tamamlanıyor olacak. Hizmet dökümü adı altında işleminizi yapabilirsiniz. Giriş işlemi için ise ilk olarak kimlik numaranız istenir. Ardından ise yapmanız gereken şifreyi girmek. Bu bilgilerin girişinin ardından açılan sayfada hizmet dökümü araması yaparak istenen belge üzerinden primleri inceleyebilirsiniz.

E-devlet hizmet dökümü sayesinde, sizin o zamana kadar ödenen tüm primleriniz elinize geçer. Ardından da direkt olarak hizmet dökümünün bilgileri ile sorgulama yapma şansınız olur. Sorgulamanın sonucuna göre hareket ederek SGK bilgileri kapsamında işlemlerin gerçekleşmesi söz konusudur.

Sigorta Emeklilik Sorgulama Motoru

Emekliliğinizi sorgulamak için mutlaka olması gereken, bilgiler ile yapılan sorgulama motoru ile işlemleri tamamlamak. Hemen bu alanda yapılacak olan sorgulama, sizin ne kadar prime ihtiyacınız olduğu, kaç yaşında emekli olacağınız gibi bilgileri sizlere sunacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda direkt olarak siz de emekli olmak üzere gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Sigorta emeklilik sorgulama motoru kapsamında siz de hemen istenen bilgileri girerek, prim gün sayısı, doğum tarihi gibi bilgileri girerek emekli olmanıza ne kadar kaldığını görebilirsiniz. Hem detaylı bilgi almak hem de net şekilde bilgi edinmek için e-devlet üzerinden sunulan seçenekleri değerlendirmeniz de önerilenler arasında. Bilgi alabilirsiniz.

Haber Yorumları