Tamir Edilen Arabanın Arıza Yapması

3 Şubat 2021
Tamir Edilen Arabanın Arıza Yapması

Bugün 21 yüzyılın en popüler alanlarından biri teknoloji olarak bilinmektedir. Ülkelerin gelişmişliğini gösteren bir unsur haline gelmektedir ileri teknoloji. Teknolojinin büyümesinde en büyük etken nüfusun giderek artması ve ülkelerin stratejik eğilimlerinin meydana gelmesinden

 kaynaklanmaktır. Bir diğer unsur ise insanların giderek artan ihtiyaçlarının ortaya çıkmasıdır.

 

            Teknolojinin gelişmesi ile yeni iş imkanları ve yeni meslek grupları ortaya çıkıyor. Bunun sonucunda ise yetenekli kalifiye eleman açığı meydana gelmektedir. Bugün her bireyin cebinde bir cep telefonu, her evde bir bilgisayar ve her ailenin garajında bir motorlu taşıt bulunur.

 

            Peki, bu teknolojik unsurları tamir edecek yeterli yetişmiş kalifiye usta, kalfa ve çırak var mı? Bugün yeni aldığımız bir teknolojik ürün bir veya iki hafta sonra arıza vermekte. Aynı şekilde araba acentalarından alınan sıfır km bir araç bile arıza yapabilmekte. Bu sorunların en büyük nedeni yetişmiş ustaların olmamasından kaynaklanıyor.

 

            Dünyada en çok kullanılan teknolojik ürünlerden biri arabalardır. Arabalar uzun mesafeleri kısa zamanda gidebilen insanoğlunun faydalanması için üretilmiş birer mekanik güçlerdir. Bu mekanik güçlerin zamanla arızalar vermesi kaçınılmaz bir sonuçtur. Araba arızalarını en alt seviyeye indirgemek için aracın öncelikle arıza veren aksamlarını iyi bilmek ve güzel bir şekilde anlamak lazımdır. Elbette oto tamir işi, bir ustalık ve bir uzmanlık işidir. Ve bu konuda doğru bir iş yapmak insanların, ailelerin ve çocukların hatayı için önemli. Hepimiz alet çantamızı elimize alıp aracımızı tamir edebilseydik ne kadar iyi olurdu, ama bu iş oldukça zor ve baya bilgi sahip olmayı gerektirir. Yalnız kullandığımız aracın hakkında birkaç bilgi sahibi olmanın bize faydası olacaktır.

 

            Genellikle tamir edilen aracın tekrar arıza vermesi kişiyi hem maddi olarak hem de bedensel olarak yorar. Araç sahibi olan bireyler araba arıza verdiğinde ilk iş olarak en ucuz ve maliyetsiz bir oto tamir dükkânı aramaya sevk etmektedir. Bu kişinin arabasına daha fazla zarar vermekte ve daha fazla maddi hasar bırakır. Yapılan işlemlerde değişen parçalar garanti kapsamına girmez. Oysa bu tür arızalarda en güvenilir yer yetkili servilerdir. Bu tür servislerde imkanlar çok geniş ve yetişmiş kalifiye eleman sıkıntısı yoktur. Değişen parçaların garantisi devam eder, arıza hakkında detaylı bilgi verilir.

 

 En Az Arıza Veren Otomobil Markaları Sırası İle

 

 Nissan

 Volvo

 Mitsubishi

 Honda

 Toyota

 Mercedes

 Ford

 Fiat

 Mazda

 

 En Çok Karşılaşılan Araba Arızaları

 

 Marşı’n basmaması.

 Arabanın Ateşleme sorunu.

 Akü bitmesi.

 Arabanın teklemesi.

 Arabanın stop etmesi.

 Ampulün yanmama sorunu.

Haber Yorumları