SSK Sorgulama şifresiz nasıl yapılır?

18 Ekim 2020
SSK Sorgulama şifresiz nasıl yapılır?

Gelişen teknoloji ile beraber hayatımıza bir çok yenilik girmeye devam ediyor. Gelişen teknoloji ile beraber hayatımıza bir çok yenilik girmeye devam ediyor.

Özellikle son yıllarda teknolojik alanda kurumların yaptığı yenilikler ve sunduğu kolaylıklardan sonra SGK hakkında merak edilen işlemleri son derece basit bir işlem ile yapma fırsatını yakından bulmuş olacaksınız.

Bu konuda yapmanız gereken SGK’nın sitesine giriş yaparak Şifresiz olarak SGK dökümü hakkında bilgilere erişmek olacaktır SGK’nın sitesinde yer alan ve merak ettiğini sorulara ulaşmak için giriş yaptığınız zaman bugüne kadar sizden şifre isteniyordu. Artık yapılan güncellemeden sonra SGK’dan şifresiz olarak birçok işlemi yapmak son derece basit bir hale geldi.

Yapmanız gereken E-SGK sitesine giriş yaparak buradan öğrenmek istediğiniz bilginin sayfasına giriş yapmak olacaktır. Mesela emeklilik veya SGK pirimi hakkında bilgileri öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken bu linklere tıklamak olacaktır. Daha önceleri SGK şifresi isteyen site artık sizlerden şifre yerine son derece kolay erişebileceğiniz kimlik kartınızda yazan bilgileri istemektedir.

Burada yer alan T. C kimlik numarası , Baba adı , Nüfus il , Nüfus ,ilçe , Cilt No , Aile Sıra No , Doğum tarihiniz gün , ay ve yıl şeklinde girmeniz durumunda sistem size birde güvenlik kodu verecektir. Bu güvenlik kodunu da doğru olarak girdikten sonra sorgula butonuna basarak bu konuda merak ettiğiniz soruların cevaplarını en kısa süre içerisinde alma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Haber Yorumları