Spot Mağazasında Teknolojik Ürünler

Spot Mağazasında Teknolojik Ürünler

Doların yükselmesi ve ekonomik sebeplerden ötürü özellikle teknolojik ürünler ve elektronik cihaz fiyatlarında yükselme oldu. Haliyle uygun fiyata ürün bulmak herkesin dikkatini çekmeye başladı. Normal satılan ürünlerden hiçbir farkının olmaması ve düşük fiyatlı olmasından dolayı spot mağazalarından ürün almak daha avantajlı oluyor.

Durum böyle olunca akıllara spot mağazalarında satılan ürünlerin garantisi var mı? Spot mağazasında satılan ürünler ile normal mağazalarda satılan ürünler arasında fark var mı? Spot eşya nedir? gibi sorulara cevap aranır oldu.

            Spot mağazalarında satılan ürünlerin garantisi var mı?

Spot mağazalarında ürünlerin hepsinin garantisi olmamakla beraber birçok ürünün garantisi bulunmaktadır. Özellikle teknolojik ürünlerin çoğunda garanti olmaktadır. Bazı mağazalarda ise ürünlerin garantisi ise mağaza kendisi vermektedir. Bu yüzden İkinci El Eşya Satan Yerler ürün alırken mağazaları araştırmak gerekir.

            Spot mağazalarında satılan ürün ile normal mağazalarda satılan ürünlerin farkı var mı?

Spot mağazalarında satılan ürünlerin normal ürünlerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Sadece ürün 2. el olabilmekte ve bazen ürünlerin garantisi olmamaktadır. Özellikle teknolojik ürünlerin genel olarak 24 ay garantisi olmakta ve bu süre içinde 2. el olarak mağazaya satılan ürünlerin garantisi olmaktadır.

Spot eşya nedir?

Spot eşya yetkili satıcıların elindeki fazla olan veya satmakta zorlandığı ürünleri normal fiyatının altında piyasada mağazalara satılmasıyla oluşan ürünlerdir.

  1. El eşya satın alırken nelere dikkat edilmeli?

İkinci El Eşya Alım Satımı özellikle teknolojik ürünler alırken mutlaka mağazada ürün denenmeli ve bütün fonksiyonlarının düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Örneğin cep telefonu aldığınızda kamerasını, hoparlörünü, şebekesini, akıllı telefon veya wifi özelliği olan telefonlarda wifi ve mobil verinin düzgün çalışıp çalışmadığını, arma yaparak karşı tarafa ses gidip gelmesini, dokunmatik ekranı ve telefonun genel fiziksel durumunu kontrol etmeden almamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ürün sorunlu olursa kontrol etmeden alırsanız mağaza ürünün sizden kaynaklı arızalandığını ve ürün geri almayacağını belirtebilir.

  1. El eşyalar en çok ne zaman tercih edilir?

Spot mağazaları en çok öğrenci ve memurlar tarafından tercih edilmektedir. Tayin zamanlarında ve okul kayıt dönemlerinde memurlar ve üniversite öğrencileri gittikleri yabancı şehirlerde geçici olarak kalacakları için uygun fiyata ürünleri tercih etmektedirler. Uzak bir şehre kendi eşyalarını taşırken hem nakliye ücreti hem de ürünün zarar görmesinden dolayı spot mağazalarından uygun fiyata ürün almak tüketicilere daha cazip gelmektedir.

Spot mağazalarında beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima led televizyon, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünlerin yanında mobilya, gıda, otomotiv ve tekstil ürünleri de bulunmaktadır.

Haber Yorumları