Sony, Oyunları Uyarladı ve PlayStation Proyu Duyurdu !

17 Ekim 2020
Sony, Oyunları Uyarladı ve PlayStation  Proyu Duyurdu !

Merakla beklenen yeni PlayStation sürümü PlayStation  Pro duyuruldu. Bu sürümde K çözünürlük ile oyunlarınızı keyifli bir şekilde oynacaksınız.Uzun zamandır merakla beklenen yeni model PlayStation Pro  resmi bir şekilde duyuruldu. Bu model ile sadece bu modele özel üretilmiş olan K çözünürlüklü oyunları oynayabileceksiniz.

PlayStation  Pro, aynı iPhone'da olduğu gibi PlayStation  modelinden sonra direk PlayStation  modelini çıkarmayacak onun yerine PlayStation  Pro modelini piyasaya sunacak. Özellikleri ise şöyle;

Standart bir şekilde  TB hafıza ile gelecek olan bu oyun konsolunda, çok daha performanslı şekilde çalışan AMD Polaris grafik mimarisini kullanacak. İşlemcisi değişmeyecek fakat işlemcinin saat hızı arttırıldığından dolayı performansı da bir hayli artacaktır. PlayStation  Pro K destekliyor fakat sadece K destekli televizyonlarda mı çalışacak yoksa p televizyonlarda da çalışacak mı sorusu akıllara geliyor. Sadece K destekli televizyonlarda değil, p televizyon ve monitörlerde de çalışacaktır. Bu modelde oyunlar sabit olarak sürekli  FPS ile çalışacak. Sadece bu modele özel çıkacak oyunlardan bazıları Call of Duty: Infinite Warfare, Modern Warfare, Battlefield  ve Mass Effect: Andromeda olmak üzere bu oyunlar. Önümüzdeki zamanlarda yeni oyunlar da çıkacağı kesin. 

Bu modelin piyasaya çıkış tarihi  Ekim olarak belirlendi ve şimdiden ön siparişler başladı. Yurt dışı satış fiyatı  dolar olacak. Fakat Türkiye'deki satış fiyatının ne kadar olacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Playstation Pro 'ün Teknik Özellikleri

 çekirdekli -x AMD Jaquar işlemci

 GB GDDR  hafıza

. TFLOPS, AMD Radeon ekran kartı

 TB depolama alanı 

BD x  CAV, DVD x  CAV optik sürücü

USB . Gen. port x, Aux port x

Boyutu  x  x  mm 

Maksimum  W güç tüketimi

K / HDR destekli HDMI ve Digital Out desteği

PlayStation  Pro'nun henüz Türkiye satış fiyatı belli olmasada tahminen  TL'ye yakın olacaktır.

Haber Yorumları