SANAL GÖZLÜKTE YENİ DEVRİM !

17 Ekim 2020
SANAL GÖZLÜKTE YENİ DEVRİM !

Son zamanlarda sanal gerçeklik gözlüğü yayılarak adetan bir tutku haline gelmeye başladı. Son zamanlarda sanal gerçeklik gözlüğü yayılarak adetan bir tutku haline gelmeye başladı. 

Kullanıcıların ve özellikle genç nesilin özellikle tercih ettiği bu sistemlere sınırları zorlayacak uygulamalar sayesinde zamanlarının geçtiklerini söyleyen kullanıcı kesimlerin dahada gelişmiş bir şekilde kullanmayı dilediklerini görmeye başladık. Herhangi bir çizimin ve yapılmış olan bir filmin sanki içinde sende varmışın gibi olmasını sağlayan bu gözlük ile aksiyon heyecan tutkulu bir vakit rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Sanal Gerçeklik gözlüğü amacı 

Sanal gözlüğü tama men kişilerin orada hissetme özelliğini sağlayan bir platfomdur. Diğer terim ile bildiğimiz  boyutlu ortam haline geliyor. Sanal gözlüğünü kullanan bireyler resmen sanal ortama saniyeler içinde dahil olarak yapılmış olan  boyutlu oyun,flimin içinde kendisi de varmış gibi devam ediyor. Ayrıca Google Playdan da rahatlıkla Sanal Gerçeklik uygulamaları indirip rahatlıkla oyunların ve görsel güzelliğinin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Sanal gerçek gözlüğü kullanmanın bir çok etki alanlarından biride çocukların eğitimi konusunda  çok güzel sonuçlarda alınabiliniyor. ABD’de bir anasını öğretmeni tarafından yapılan bir  uygulamada öğrencilerin daha iyi eğimlerini almasını sağlayan görseller ile dikkatlerini çekerek eğitimlerini en iyi bir şekilde yaptıklarını görebiliriniz.

Sanal Gerçeklik gözlüğü bir çok kurum ve kuruluşunda dikkatini çekerek özellikle özel sektörlerde işe yeni başlayan kişilerin önceden hazırlanmış eğitim programları ile kendilerinin uygulamalı olarak eğitimlerinin almalarını sağlamaları ve işlerine daha adepte olarak girmelerini sağlamaktadır. Ve birçok ülkenin askeri anlamda da bu uygulamayı kullanacakları haberleri gelmekte olup firmaların daha gelişmiş gözleri yakın zamanda piyasaya çıkacaklarını duyurmuşlardır.

Haber Yorumları