SAMSUNG’DAN YENİ BİR TANITIM DEV PROJE !

17 Ekim 2020
SAMSUNG’DAN YENİ BİR TANITIM DEV PROJE !

Turbo Speed Technology (TST) adındaki bu teknolojiyle, akıllı telefonların daha çabuk uygulama açması ve RAM kullanımının düzenlenmesi planlanıyor.Bu sayede telefonlarda kullanılan uygulamaların zamandan kazanç sağlaması ile kullanıcılarında telefonlarındaki RAM kullanımlarında daha rahat olacaklarıda düşünülmektedir.Çıkan haberlere göre Turbo Speed Technology, akıllı telefonlara daha fazla RAM boyutu yerleştirmek yerine RAM alanını azaltan uygulamaların kapatılması düşüncesi ile geliştirilmeye başlanmıştır.Bu sayede Samsung yapmış olduğu teknoloji ile sizin telefonunuzda kapattığınız halde fonda hala işlevine devam eden uygulamaların ve RAM’i tam anlamıyla saran iletişim uygulamalarını yani arama kaydı Mesajlaşma kısmı ve daha birçok uygulamanın tamamen kapatılır hale getirilmesini gerçekleştirmiştir.Aynı zamanda uygulamaların birçoğunun RAM kullanımları da en aza indirilmiş veya kullanımları olması gerektiği gibi olmuştur.Bu sayede telefonunuza daha fazla uygulama alabilir ve kullanımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.Bu RAM düzenlemesinin ardından telefonunuzda oluşan alanların kat be kat daha çok yer açıldığı ve yeni uygulamalarında kullanımının daha hızlı olacağıda belirlenmiştir.RAM alanının genişlemesi ile akıllı telefonlarda suratların düşmesi ile ilgili olarakta Samssung yine bir bilgilendirme de bulunmuştur.Bu bilgilendirme notunda ise  GB RAM’i olan Galaxy J pronun  GB lik bir RAM e sahip olan bir akıllı telefondan daha hızlı olduğunu belirtmiştir.

SAMSUNG’DAN DEV PROJE

Elektronik alanında birinci sıradalar olan Samsung markası yep yeni bir proje ile hayatımıza girmeye çalışıyor. Samsug  yötecilerinin düşünmüş olduğu yeni nesil  telefon ile sınırları iyice zorlacak bir cihaz ile yakın zamanda teknoloji çağının devrim yapacağı yolunda bilgiler vermeye başladı. Patentini aldığı yeni telefonla dünya sıralamasının en lider olma yönünde ilerleyecekleri teknolojileri ile çok sayıda samsung tercih edenlere sunulacak.

Samsung yetkililerin aynı anda  şekile giren bir cihaz ürettiklerini ve kısa zamanda Uluslar arası projelerde yer alacağı sonrasında seri üretime verilerek piyasaya çıkacağı bilgilerini verdiler.

Tasarlanan ve çizilen telefonda  katlanabilir özelliği ile   bileklik dahi olabilecek şekilde tasarlanmış olması kulağa hoş geliyor. Telefon bir anda bileklik bir anda telefon bir anda dev ekranı olan taplete saniyeler içinde dönüşebilecek bir durumda tasarlanmıştır.Dünyanın en yeni ve en güzel cihazı olacağını dile getiren Samsung yetkilerinin teknoloji alanında daha iyi olmak için yıllar boyunca bu tasarım üzerinde  mühendisin görevlendirildiğini çok sayıda personellerin düşüncesi ve çalışmaları sonucu dünyanın en iyi telefonun üretmek  adına bu telefon üzerinde yoğun gayretler sonucu tasarladıklarını dile getirdi.

Samsung Genel müdürü Boo-Keun Yonn;

Samsung genel müdürü Yonn sosyal medya takipçilerine yakın zamanda tasarlanan cihazın piyasada sunulacağı hakkında bilgi verirken. Telefonun özelliklerinden de az miktarda belirtti. Bunlardan biri telefon hem tablet hem normal telefon olarak kullanabilme özelliği. Ekranın  esnekliği sayesinde kesinlikle yere düşmede kırılma olanağının olmadığını ve benzeri bir çok özellik olduğunu dile getirdi.

 

Haber Yorumları