PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

12 Şubat 2021
PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet, devletimizin vatandaşlarına sunduğu hizmetlerden kolay bir şekilde yararlanmaları adına kurulmuş bir platformdur.

İnternet Üzerinden E-Devlet Şifresi Alınabilir mi?

İnternet üzerinden E-devlet şifresi alma işlemi maalesef yapılamaz. Kişiler eğer E-devlet şifresi almak istiyorlarsa mutlaka bir PTT şubesine gitmelidirler. Eğer E-devlet şifresi almak istiyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek kendinize hemen bir E-devlet şifresi alabilirsiniz. E-devlet şifresi almak için yalnızca 2 TL gibi düşük bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Devletimiz internet veya telefon üzerinden E-devlet şifresi alma işlemlerine izin vermemektedir. Bunun olası güvenlik problemlerini ortadan kaldırmaktır. Bu yüzden PTT dışında hiçbir yerden E-devlet şifresi alımı işlemi gerçekleştirilememektedir.

E-devlet Sistemine Şifre Almadan Erişim Sağlanabilir mi?

E-devlet sistemine şifre almadan erişim sağlamanın bir yolu vardır. Eğer internet bankacılığı müşterisi iseniz bağlı olduğunuz bankanın internet bankacılığı üzerinden E-devlete giriş yapabilirsiniz ama yine de bir PTT şubesine giderek kendinize bir E-devlet şifresi almanız daha iyi olacaktır. Alacağınız E-devlet şifresi sayesinde işlemlerinizi basit bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet kapısı T.C vatandaşlarına pek çok kolaylık sağlamaktadır. Sizde hemen bir E-devlet şifresi alarak istediğiniz işlemi basit ve güvenilir bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede zamandan çok büyük bir tasarruf elde etmiş olursunuz. E-devlet kapısı sizlere sunduğu kolaylıklar sayesinde vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi nasıl alınır? sorusunun cevabı çok basittir. Bulunduğunuz yere en yakın olan PTT şubesine giderek hemen bir E-devlet şifresi alabilirsiniz. E-devlet şifresi alma ücreti ise TL’dir. Şifrenizi aldıktan sonra ise T.C. kimlik numaranız ve aldığınız şifre ile E-devlet sistemine giriş yaparak kolayca işlemlerinizi halledebilirsiniz. E-devlet kapısı son derece güvenlidir. Bu konuda devletimiz çok hassas davranmaktadır. Göründüğü üzere E-devlet şifresi almak her vatandaş için oldukça basit bir işlemdir. Her vatandaş bir PTT şubesine giderek hemen bir E-devlet şifresi alabilir, istediği işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. T.C. bu hakkı tüm vatandaşlarına tanımaktadır.

Haber Yorumları