Modern Rustik Salon

14 Şubat 2021
Modern Rustik Salon

Şehir merkezinde bulunan evinizin içine doğal yaşam havası vermek istiyorsanız başvuracağınız tek yol: modern rustik salon. Kelime anlamı olarak köy görünüşü veren anlamına gelen kelime ev dekorasyonu için doğallığın simgesidir. Ev dekorasyonu yaparken önceliklerinizi belirlemelisiniz. Sadelik ve doğallıktan yana olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman modern rustik salon tasarımı sizin için uygun olacaktır. Bu dekorasyonu yapacaksanız, evinizde ahşap tasarımlı mobilyalar görmeye alışmalısınız. Yeni bir eviniz var ve bu yüzden rustik dekorasyonun buna uygun olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu dekorasyon şekli, sadece doğal eşyaları kapsamıyor. Modern eşyalarla da rustik dekorasyon, evinize gayet şık bir hava katıyor.

Bu dekorasyon zannedildiği gibi maliyetli değildir. Kendi bütçenize uygun, şık ve modern eşyalar seçtiğiniz takdirde modern rustik salon dekorasyonu hiç de maliyetli olmayacaktır. Ayrıca bu dekorasyon yapılırken metal objelere de yer verebilirsiniz. Örneğin, koltuk ayaklarında. Ahşap ve metale bir arada kullanmak, salonunuza hep modern hem de doğal bir görünüm kazandırmak için ideal bir yoldur. Şimdi bu dekorasyonu yaparken seçeceğiniz mobilyalar ve dekorasyon için gerekli diğer unsurlar hakkında neler söyleyebiliriz, bir bakalım. Öncelikle döşeyeceğiniz zemin, eskitme görünümlü bir parkeyle kaplı olabilir ve bu parkenin üzerinde ağacın kendisine özgü o doğal çizgilerin olmasına da dikkat etmelisiniz.

 Bu işlemden sonra koltuk takımınızı tercih ederken cıvıl cıvıl renklerden ve deri döşemeden uzak durmalısınız. Ağaç tonlarını yakın veya eskitme boya stiliyle yapılmış döşemeleri tercih edebilirsiniz. Salonunuzda bolca ahşap çerçeve kullanmalısınız. Aynı zamanda bu ahşap çerçevenin içine isterseniz bir ayna da yerleştirebilirsiniz. Salonunuzun için tercih edeceğiniz halı ve kilimler de doğal dokuma olmalıdır. Modern rustik salon dekorasyonu birbirine uyumlu ve birbirini tamamlayan eşyalarla yapılırsa, bu şık ve modern dekorasyon amacınıza ulaşmış olacaksınız. İsterseniz salonunuzu ahşap raflarla da süsleyebilirsiniz ve salonunuzda bir yemek masası düşünürseniz bu da ahşap veya ahşapla uyumlu bir renk olmalıdır. Seçeceğiniz ahşap masanın etrafına ahşap olmayan ama odanızla uyumlu renklerle döşenmiş sehpalar koyabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuarların metal olması halinde modernliği ve şıklığı çok daha kolay yakalayacağınızı unutmayın.

Haber Yorumları