Mesaj ile Emeklilik Tarihinizi Öğrenebilirsiniz!

18 Ekim 2020
Mesaj ile Emeklilik Tarihinizi Öğrenebilirsiniz!

Teknolojinin gelişmesinden sonra en çok merak edilen soruların başında gelen emeklilik hakkında merak edilen sorular oluyor. Teknolojinin gelişmesinden sonra en çok merak edilen soruların başında gelen emeklilik hakkında merak edilen sorular oluyor. 

Özellikle son çıkan yasalardan sonra emeklilik hakkında merak edilen soruların öğrenmenin yöntemleri her geçen gün giderek artmaktadır. Bu durum karşısında sizlere bugün Mesaj ile Emeklilik öğrenme yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle SGK’nın açtığı yeni uygulama olan SMS uygulaması ile birlikte emeklilik hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını  TL karşılığında öğrenmek artık son derece basit bir duruma geldi. Bu durum karşısında yapmanız gereken ilk işlemin SGK’nın kısa mesaj hattı olan ’ye mesaj göndermek olacaktır. Bu SMS uygulamasına üye olduktan sonra yapmanız gereken işlem SGK’dan öğrenmek istediğini soruların cevaplarının kısa kodlarını öğrenerek mesaj atmak olacaktır. Son derece basit ve kullanımı kolay olay bu yöntem karşısında emeklilik hakkında merak edilen soruların cevaplarını öğrenme fırsatını bulmuş olacaksınız. Bu durumda yapmanız gereken işlem SMS uygulamasına abone olduktan sonra SGK EMEKLİ ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı aralarda boşluk bırakarak ’ye mesaj göndermek olacaktır. Bu  kısa mesaj gönderme işleminden sonra SGK tarafından cep telefonunuza merak ettiğini bilgiler sadece  TL karşılığında gönderilecektir. İşte merak edilen ve uzun zamandır emekli olacakların sorularına cevap bulamadığı Mesaj ile Emeklilik öğrenme hakkında yapmanız gereken ve izlemeniz gereken yöntemlerin SGK SMS uygulaması .

Haber Yorumları