Mazda Araba Fiyatları Nasıldır?

1 Şubat 2021
Mazda Araba Fiyatları Nasıldır?

Mazda firmasına ait araba fiyatları son yıllarda artış göstermektedir. Son yıllarda tüm araç firmalarında bu artış görülse de Mazda firmasının atılımları sonucu fiyat artışı diğer firmalara göre daha yüksek olmuştur. Firma son yıllarda orta sınıf tüketiciye hitap etmekten çıkmıştır.

 

 Mazda Firmasının Güncel Durumu

 

            Mazda son yıllarda yaptığı motor değişimleri ile üst sınıf araçlarına ekonomik motor seçenekleri ve tasarımsal değişimler sunmuştur. Skyactiv motor teknolojisi bu durumun en önemli örneğidir. Firma Skyactiv motor teknolojisinin son değişimleri sayesinde benzinli motora sahip araçların yakıt tüketiminin dizel motora sahip araçların yakıt tüketiminden daha ekonomik olacağını iddia etmektedir. Firmanın güncel motorunu 2019 yılında piyasaya sürmesi beklenmektedir. Güncel motor ile birlikte yaşanacak fiyat artışı ise henüz tahmin edilmemektedir.

 

 Mazda Firmasına Ait Araçların Güncel Fiyatları

 

 -Mazda CX-3 baz fiyatı 105,500 TL

 -Mazda 3 baz fiyatı 88,900 TL

 -Mazda 3 hatchback baz fiyatı 96,350 TL

 -Mazda 6 baz fiyatı 191,500 TL

 -Mazda CX-5 baz fiyatı 194,750 TL

 -Mazda MX-5 baz fiyatı 124,500 TL

 -Mazda MX-5 RF baz fiyatı 146,700 TL

 

 Mazda Firmasındaki Tasarımsal Değişimler

 

            Mazda tarihi boyunca tasarımsal olarak belli bir karaktere sahip olsa da zaman içinde üretici ortakların değişmesi ile birlikte tasarımsal kayıplar yaşamıştır. Son yıllarda Japonların firma hisselerinin tamamını alması ile birlikte tasarım yeni modern bir yüze kavuşmuştur. Firmanın tasarımsal ve altyapısal değişimleri olumlu tepkiler almış ve firmanın satış rakamlarında artış yaşanmıştır. Araç eklenen renk seçenekleri ile birlikte enerjik bir yapıya kavuşmuş dinamik hatlarıyla göz alıcı sonuçlar elde edilmiştir.

 

 Mazda Araba Fiyatları

 

 Mazda arabalarının güncel fiyatları motor ve donanım seçenekleri ile birlikte artmış olup günümüz şartlarında orta sınıfın ihtiyaçların üstüne hitap etmektedir.

Haber Yorumları