Master ve Visa Kart Arasındaki Farklar

11 Şubat 2021
Master ve Visa Kart Arasındaki Farklar

Kredi kartı kullanıcılarının kredi kartları üstünde oldukça sık bir şekilde görmekte oldukları mastercard amblemleri de dünyaca ünlü iki finans devlerine ait olan amblem çeşitleri olarak bilinmektedir. Bu amblemleri de kullanmakta olan iki şirket yine bankacılık ve yine kredi kartı ödeme sistemleri alanında çalışırlar. Bankalara vermekte oldukları kredi kartlarını belirli bazı komisyonlar karşılığında yine bankalara veriyorlar. Bu kartları da kullanmakta olan banka müşterileri bankalara borçlu oldukları zamanlar bu kartları müşterilerine kullandırmakta olan çeşitli bankalarda mastercard ve yine visacard şirketlerine çeşitli ödemeler yaparlar. ,

Müşteriler İçin Belirgin Farklar Yok

Mascard ve yine visa card sistemlerinin banka müşterileri için oldukça belirgin çeşitli farkları yoktur fakat yapılmış olan çeşitli anlaşmalar olarak müşterilere kullandırmaktadırlar. Kullanım alanlarına gelirsek her iki kart tipinde de oldukça yaygın olmaktadır. Fakat kullanım kolaylıkları için de farklılıkları görülebiliyor. Örnek vermek gerekirse son senelerde mastercard şirketi çipli ödeme sistemlerine daha ileri teknolojiler beraberinde avantajlar ve çeşitli kolaylıklar takdim etmektedir. Bu iki ödeme sistemi şirketlerinin aralarında gelişmekte olan teknolojiler ile beraber olarak da son derece önem arz eden farklılıklara sahip olabiliyorlar. Fakat eğer birden çok kredi kartını da kullanmaktaysanız ve yine bunlardan bir tanesi master ve diğeri visa ise çeşitli kampanyalardan faydalanabilmeniz için daha etkili olabiliyor. Özellikle belirtmek gerekirse yurt dışı seyahatlarinde de bulunmakta olan banka müşterilerinin yine her iki kartı da kullanmaları gidecekleri her bölgelerde oldukça kullanılmakta olan bir kredi kartı da bulunuyorsa bu konuda kolaylık sağlayacaktır onlara.

En Belirgin Gözüken Fark

Kredi kartlarından farklı bir şekilde de bu iki kart arasında belirgin farklardan biri visa card bankamatik yani ön ödemeli olarak da rahatlıkla kullanımı gerçekleştirilebilen kartlar veriyorken master kart sadece kredi kartı vermektedir. Visa card fonksiyonu bulunan bir çeşit bankamatik kartını içeri de bakiye olduğu takdir de kredi katı şeklinde kullanabilmektesiniz.  Kısaca belirtmek gerekirse visa kart amblemini de bankamatik kartları üstünde rahatlıkla görebiliyorsunuz fakat mastercard amblemi de bir tek kredi kartlarında bulunuyor.

Haber Yorumları