LG V nin Özellikleri ve Fiyatı

17 Ekim 2020
LG V nin Özellikleri ve Fiyatı

LG uzun süre öncesinde tanıttığı V modeli için dün akşam yapılan resmi açıklamada özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.LG uzun süre öncesinde V modeli için çalışmalar yaptıklarını duyurmuştu fakat ortada kesin bir bilgi yoktu. Dün akşam yapılan resmi açıklamada hem teknik özellikleri hem de fiyatı resmi olarak açıklanmış oldu. V modeli V'a göre daha güçlü donanımlar ile karşımıza çıkıyor.

LG V'nin Özellikleri

Bu modelin sağlamlık ve donanım konusunda çok üst seviye bir cihaz olacağı iddia ediliyor. LG, bu modelinde de yine çıkarılabilir pile sahip tasarım yapmış ve telefon kasasını da oldukça sağlam bir şekilde yapmış. Telefon kasası AL kodunda uçakların yapımında kullanılan alüminyum alaşım kullanılarak bir hayli sağlam olacak. Ayrıca telefonu farklı açılardan ve  cm kadar yükseklikten düşürdüğünüzde herhangi bir zarar görmeyerek MIL-STD-G sertifikasını da almayı başarıyor.

. inçlik Quad HD yani K çözünürlükte IPS LCD ekran kullanılan bu telefonda . inçlik  x  çözünürlüğünde ikinci bir küçük ekran bulunuyor. Ayrıca telefonu güneş ışığı altında rahat bir şekilde ekran parlaması olmadan da kullanabilirsiniz. Qualcomm Spandragon  işlemci ve Adreno 'dan gücünü alan amiral gemisi,  MP f/. OIS desteği ve  MP  derecelik geniş açısı ile ikinci arka kamerası bulunuyor. Sarsıntı önlyeici Steady Record . özelliği ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı sarsıntısız bir şekilde kaliteli bir şekilde çekebileceksiniz.  MP f/. ön kamerası ile muhteşem selfiler çekebilir, bit/kHz ses desteği ve  dB'e kadar ses yüksekliğine çıkabiliyor. Quick Charge . desteği ile hızlı şarj özelliği sunan . mAh bataryasının bulunması eksi bir yönü gibi gözükse de iyi bir optimizasyon desteği ile şarj süresü oldukça uzun süre gidebilir. Android . Nougat işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan bu telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağı belirtilmiş. 

Fiyatı merak konusu olsa da herhangi bir açıklama yapılmamış fakat biz şöyle tahmin ediyoruz ki  TL civarlarında bir ücreti olur. Eğer resmi açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.

Haber Yorumları