Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Sadece tüketim üzerine yaşadığımız düzenin içerisinde evdeki atık olan ve işe yaramaz malzemelerle üretim yapılsa ve kullanılsa nasıl olur diye hiç düşündünüz mü? Özellikle yurtdışında kendin yap projeleri çok yaygın hale geldi. İnsanlar atık durumdaki malzemeleri kullanarak özelliklede dekorasyon ürünleri üretiyorlar. Ülkemizde de kendin yap projesinin yaygınlaşması için birbirinden kolay ve zevkli dekorasyon fikirlerini derledik. Bu dekorasyon fikirlerini inceledikten sonra eminiz ki sizde çok beğeneceksiniz.

Çıtalardan Raf Yapımı

 
 


Birkaç parça çıta ve tutkal kullanarak kendinize çok güzel bir raf yapmanız çok kolay. İstediğiniz ölçülerdeki çıtaları yapıştırıp raf halini almasını sağlayın. Daha sonra zevkinize ve evinizin dekorasyonuna göre boyayıp süsleyin. Aynı ürünü satın almaya kalksanız gerçekten kat kat fazla miktarlar ödemek zorunda kalıyorken evde o miktarla kendinize birden fazla raf yapabilirsiniz. En önemlisi ise tamamıyla sizin zevkinizin ve el emeğinizin eseri.

 

Kasnaktan Duvaryum Teraryumu

Yer sofralarında tepsinin altına koyulan kasnaklar artık bir kenara kaldırılmış durumda. Onları tozlu raflardan alıp değerlendirme vakti geldi. Size gereken malzemelerde çok basit. Yapay bitki ve çiçekler, yapıştırıcı, sizin seçtiğiniz bir kaç obje. Zevkinize uygun olarak yapabileceğiniz duvaryum teraryumu dekorasyonunuza çok büyük bir hava katar. Tek yapmanız gereken bütün malzemeleri birleştirmek.

 
 

 

 

Dondurma Çubuklarından Bardak Altlığı

Yazın tükettiğiniz dondurma çubuklarını biriktirin ve boş bir zamanınızda kendinize neredeyse sıfır maliyet ile birçok bardak altlığı yapın. Hatta bu kendi emeğiniz olan ürününüzü sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise dondurma çubuklarını yapıştırıp boyamak.

 

Ahşap Merdivenden Kitaplık

Kullanmadığınız veya bit pazarlarından uygun fiyata satın alacağınız ahşap merdiven ile kendinize çok tarz bir kitaplık yapmanız mümkün. İster boyayın ister olduğu gibi kullanın her türlü şekilde kullandığınız yere şıklık katar. İsterseniz ise ışıklandırma ile eski merdiveninizi tasarım harikasına çevirin.

 
 

 

 

Eski Kapıdan Masa Yapımı

Eski kapıyı ikinci el dükkânlarından veya kendi evinizde artık dekorasyonunuza uymuyor diye yenisi ile değiştirdiğiniz kapı ile çok az maliyet ile masa yapabilirsiniz. Size gereken malzemeler ise, eski bir ahşap kapı ve masa için 4 tane ayak. Ayakları çok uygun fiyata internetten bile alabilirsiniz. Eski kapıyı zevkinize uygun şekilde boyayın ve ayaklara monte edin. Şıklığına şıklık katmak isterseniz uygun boyutlarda cam kestirin ve masanızın üzerine koyun.
Binlerce liraya alacağınız masayı kendiniz çok daha uyguna yapmış olun.

 

Sizler için birbirinden kolay ve uygun miktarlara yapabileceğiniz fikirler derledik. Sizlerde evinizde atık olan malzemeleri kullanarak zevkle kullanacağınız dekorasyon ürünleri üretebilirsiniz. Üretirken hem eğlenir hem de sınırsız tüketimin önüne geçmiş olursunuz.

Haber Yorumları