Kasko Kaç Yaşındaki Arabaya Yapılır? Kasko Anahtar Kaybı Karşılıyor mu?

1 Şubat 2021
Kasko Kaç Yaşındaki Arabaya Yapılır? Kasko Anahtar Kaybı Karşılıyor mu?

 Öncelikle sigortanın tanımını yapmak gerekirse sigorta; alınan bir aracı güvence altına almak amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Genelde her araca sigorta yapılabilir ama bazen sigorta şirketleri yaş olarak yüksek araçlara sigorta fiyatı vermeyebilir. Teklif veren firmalarda yüksek fiyatlar çıkarabilir. Sigortayı büyük sigorta şirketlerinin yaptığı gibi sadece unvan sahipleri de yapıp bazı şirketlere sunabilirler ve bundan kendilerine pay çıkarabilirler.

 

 Araçlara Faydaları

 

            Sigorta yapılan araçlar hep güvenlidir. Çünkü araçlar güvenlidir ve araç sahipleri araçlarına güvenli bir şekilde binerler. Sigorta yapan şirketler, kasko araba yaptıklarını ve sahibine aracın yaş ve fiyatına göre bazen yüksek bazen de düşük meblağlar ödemektedirler. Araç sahipleri bazen tek bir araca, bazen de birden çok araca sigorta yaptırabilirler. Bundan dolayı da sigorta şirketleri araç sahiplerine özel promosyonlar ve özel teklifler hatta fiyatta indirimler uygulayabilirler.

 

 

            Sigorta şirketleri, araçların hasarlı olup olmadığına bakarak hasarsızlık indirimi de uygulayabilirler. Bazen sigorta şirketleri kuruluş yıllarına bağlı olarak kampanya başlatıp araç sahiplerine çeşitli indirimler sunabilirler. Bu da genelde araç sahiplerinin işine gelebilir. Sigorta şirketleri genelde araçlara yüksek sigorta fiyatları çıkarabilirler. Birçok sigorta şirketi vardır. İnsanlar güvenli şirketi bulmak için çok araştırma yapabilirler. Amaç en iyi ve en uygun fiyatı bulup en hesaplı şekilde sigorta yaptırmaktır.

 

 Kaç Yaş Aralığındaki Araçlara Yapılır?

 

            Sigorta genelde 0-5 yaş aralığındaki araçlara yapılır. Çünkü sigorta şirketleri 5 yaş ve üzerindeki araçlara maliyetin yüksek olacağından dolayı pek bunlara yanaşmazlar. Bazı sigorta şirketleri de 5 yaş üzerindeki araçlara sigorta teklifi verebilir. Bunlar da oldukça yüksek maliyetler verebilirler ki bu pek araç sahiplerinin hiç işine yaramaz. Sigorta fiyatları yaş aralığına bağlı olarak oldukça yüksektir.

 

 

            Örneğin 2018 model bir aracın sigorta fiyatı 2.000.000 TL'ye kadar çıkabilirken, 2004 model bir aracın sigorta fiyatı 20.000 TL'ye kadar düşebilmektedir. Bu fiyatlar aracın marka ve modeline göre baya değişiklik gösterebilir. Yine de araç sahipleri bu fiyatları göze alarak araçlarına sigorta yaptırabilirler. Bazen de düşük modelli araç sahipleri, sigorta şirketlerinin bu araçlara yaptığı indirimden yararlanırlar.

 

Kasko Anahtar Kaybı Karşılıyor Mu?

 

Kasko anahtar kaybı karşılıyor mu?

 

            Araba sahipleri bir anahtarın kaybolduğu veya çalındığı bir durumla karşılaştıklarında bilmeniz gerekenler:

 

 

 Anahtar kayıp garantisi nedir?

 

            İlave teminat elde edilirse, sigortalı aracın sigortası ile taşıt anahtarının kaybedilmesi ve / veya çalınması durumunda aracın güvenliğini sağlamak için kilitleme sisteminde bir değişiklik yapılması, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması maliyeti sağlanabilir.

 

 

 

 Alarm Sistemini Ve Merkezi Kilitleme Sistemini Değiştirmenin Maliyeti, Bir Araba Anahtarının Kaybolması Ya Da Kaybolması Sonucunda Karşılanıyor Mu?

 

            Otomatik teminat sigortasının genel koşulları, ek teminatın edinilmesine tabidir. Makaleye göre; Araçların sigortalı güvenliğini sağlamak, mevcut bir anahtarı, alarm tipini ve / veya uyarı sisteminin tipini imhabildirmek, genel engelleme mekanizmasını / araçların sigortalı güvenliğini sağlamak için, bir şahsın eline geçmesiyle bağlantılı olarak veya sigortalı şaraplar olmadan üçüncü şahıslar tarafından zorlama veya gasp etme temas setinin değiştirme maliyeti garanti kapsamındadır.

 

 

 

 Aracın Anahtarla Oynandığının Garantisi Nedir?

 

            Ek teminatlara tabi olarak, aracın anahtarı, aracın sürücüsünün sigortalanması veya öldürülmesi, sert ve şiddetli kullanım veya araç hırsızlığı tehdidine zarar verme veya kayıp ve zararlara yol açabilecek hırsızlık girişimlerinin bir sonucu olarak kapsam dahil edilmiştir.

 

            Arabanın anahtarlarını, sigorta veya araç sürücüsünü ikamet yerine veya kapalı ve kilitli bir alana yerleştirdikten sonra alanın kırılması için alanın kırılması, delinmesi, kırılması, devrilmesi, zorlanması, aracın araçlarına girerek hırsızlık yapması, maharet yardımı ile vücuda tırmanma veya bunları aşma veya çalınma teşebbüslerinden kaynaklanan hasarlar ve hasarlar kasko araba garanti kapsamındadır.

 

 

 

 Araba Çalındığında, Anahtar Ödenmez Mi?

 

            Araba anahtarları kullanımda zorlanmadan veya sol açık kapı, pencere veya benzeri bir güçle kullanılma zorluğu veya Asıl olan'ın ya da kaybolabilecek ve hasar verebilecek bir yedek anahtar elde edilmesinin bir sonucu olarak kapalı bir mahalleye girilmesi zor. Aracın anahtarını aracın içinde bırakarak aracın çalınması veya araç çalınması sonucu oluşabilecek herhangi bir kayıp veya hasar garanti kapsamında değildir.

 

            Genel olarak kaskom var diye rahat davranmayıp teşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın ve anahtarınıza sahip çıkın kaskolarla uğraşmak zahmetli ve zordur şimdiden kolay gelsin yazımı okuduğunuz için teşşekkürler. saygılar.

Haber Yorumları