Kargo Adresi Nedir? Kargo Ne Zaman Gelir? Ücretli Midir?

19 Eylül 2020
Kargo Adresi Nedir? Kargo Ne Zaman Gelir? Ücretli Midir?

Artık teknoloji devrinde yaşadığımızın farkına varan esnaf, işlek bir cadde bulup dükkan açıp dükkanın önüne oturup geçen gidene laf atacağına sessiz sakin bir depo bulup bütün satacağı ürünleri buradan internet üzerinden satarak daha fazla kar ediyor ve daha fazla müşteriye internet üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor. Kargo sistemi sayesinde çalışan birçok esnaf 2016 ve gelecek yıllarda kar etmeye başlamış durumda. Teknolojinin gelişmesinin ardından artık E-Ticaret sayesinden internetten almak istediğimiz bütün ürünleri sadece bir kaç tık ile bir kaç gün içerisinde kapımıza kadar gelmesini sağlayabilmekteyiz. Türkiye'nin büyüyen E-Ticaret alt yapısı sayesinde sizlerde almak istediğiniz birçok ürünü internetten bulabilir ve daha uygun fiyattan kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Alacağınız ürünü internetten daha fazla araştırma yapma imkanını kazanabiliyor ve ayrıca internetteki yorumlara göz atarak ürün hakkında daha fazla bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Yine internetin en büyük nimetlerinden biri olan E-Ticaret ile sizlerde istediğiniz ürünü daha fazla indirim seçenekleri sayesinde daha az bir ücret ödeyerek satın almış oluyorsunuz. Peki, internet üzerinden almış olduğunuz ürünün size teslim edilmesi için istenilen adres ve kargo adres bilgileri nelerdir. İnternetten daha yeni yeni alışveriş yapacak olan kişilerin merak ettiği konulardan olan kargo adresi nedir?

Genel olarak her sitede karşımıza çıkmayan sorulardan olan kargo adresi seçeneği sadece bir kaç alışveriş sitesinde karşılaşabilirsiniz. Bu kargo adresi kısmına oturmuş olduğunuz evin adresini yazabilir ve ya şubeden siz kendiniz teslim almak istiyorsanız kargo adresi yerine şubeden almak istiyorum şeklinde bir not belirterek kargoyu eve teslim yerine şubeden alabilirsiniz. Sipariş formunda genel olarak iki tane adres kutusu bulunuz, bunlardan birincisi sizin ev adresi ikincisi ise kargonun nereye gideceği konusudur. Eğer ki siz kargonun farklı bir adrese gitmesini istiyorsanız, kargonun o adrese gitmesini sağlarsınız.

Eğer ki almış olduğunuz ürün size gelmesini istiyorsanız, kargo adresini boş bırakabilir ve ya ev adresiniz ile aynı adresi girebilirsiniz. Türkiye'nin gelişen E-Ticaret alt yapısı hakkında kargolama işlemleri hakkında merak ettiğiniz bir kaç soruyu da cevaplamak isterim.

Kargo Ne Zaman Gelir?

Bu soruyu genel olarak bizlerin cevap vermesi tamamen yanlış olur lakin şuan Türkiye'de bir ürünün bir uçtan bir uca gelmesi maksimum 3 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Eğer ki sizin bulunduğuz bölgeden alışveriş yapıyorsanız kısa sürede sipariş vermiş olduğunuz ürün kapınıza kadar gelir.

Kargo Ücretli Midir?

Önceki kadar artık birçok ürün ücretsiz kargo olarak gelmektedir, ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başlayan internetten alışveriş devri şuan için birçok ürün ücretsiz kargo olarak gelmektedir. Zaten sipariş vermiş olduğunuz üründe bunu açıklama kısmında bulabilirsiniz ve ya satıcı ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Hangi Siteler Daha Güvenlidir?

Ülkemizde internetten sipariş verme adında birçok tanınmış siteler mevcut, bunlar hakkında araştırmalar yaparak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Lakin küçük esnaf olarak adlandırabileceğimiz diğer siteleri de ziyaret etmeniz durumunda daha uygun fiyat ile alışverişinizi tamamlamış olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha fazla araştırmak.

Haber Yorumları