Kaç Çeşit Kredi Var?

12 Şubat 2021
Kaç Çeşit Kredi Var?

Her türlü finansal çeşitli ihtiyaçlarımız açısından bankalara başvuruda bulunup kredi kullanma arzusunda olan bireyler yine hangi gruptan kredi kullanma arzusunda iseler onlara yönelik başvurularda bulunurlar. Ülkemiz çerçevesinde kredilere yönelik şekilde olan başvuru çeşitleri yine çok ihtiyaç kredisi, taşıt kredileri ve konut kredilerine yönelik yapılıyor.

Sürelerine, Amaçlarına Göre Değişiyor

Yine banka kredileri de veriliş amaçlarına göre, sürelerine göre ve yine teminatlarına göre, kullanılabilecekleri alan çeşitlerine göre ve yine kredi kullanıcılarının niteliklerine göre olarak da birkaç dal altında incelenebiliyorlar. Krediler verilme amaçlarına göre yatırım kredileri ve yine üretim kredileri ile işletme kredileri olarak üçe ayrılmaktadırlar. Yeni işletme kurmak veya yine mevcut işletmelerini büyütme amacında olan bireyler yatırım kredilerini, işletme unsurlarında üretimlerine yönelik olarak faaliyet göstermeyi arzu edenler yine üretim kredilerini, işletme açısından giderler ve işletme kredisi başlığı altında talep etme hakları vardır. Alınmakta olan yine kredilerin vadeli veya vadesiz olmaları ise kısa, uzun veya yine orta vadeli oluşları kullanılabilecek kredilerin sürelerini belirlemektedir. Kredilerin kullanılmakta oldukları noktalara göre yine işyeri, tarım, konut ve ihracat kredileri de vardır. Kredileri kullanmak isteyecek kişilerin kamudan veya özelden oluşlarına göre de kredi alıcıları ikiye ayrılmaktadırlar.

En Çok hangi Kredilere Başvuru Yapılıyor?

En çok başvurusu yapılmakta olan kredi çeşitleri, araç, konut ve yine ihtiyaç kredileri olarak bilinmektedir. Bunlardan da yine araç kredileri, vadesi en yüksek 48 aya kadar olabilmekte olan yine araç alımları ve ikinci el araba alımlarında da geçerliliği koruyan bir türdür. Konut kredileri; abnkalar tarafınca 10 seneye kadar kredilendirilme yapılıyor ancak bazı esnalarda da bu zaman yükseltilebiliyor. İhtiyaç kredileri grubunda olan krediler ev tadilatınızdan da düğün masraflarınıza kadar olan her türlü ihtiyaçlarınız açısından talep edilebilmekte olan ve yine farklı bir isim beraberinde tüketici kredisi olarak bilinen kredi şeklidir. Yine bu kredi şekli 36 aya kadar varmakta olan vadeler beraberinde kredi imkanı sunuyor. İhtiyaç kredisi başvurularında da olanbirisi, gelir durumu veya yine bankalar ile olan kredi geçmişleri unsurunda iyi bir yol izlemelidir. Borçları sebebi ile de yasal takibe düşen birilerinin başvurularda bulunacağı kredi çeşitlerinden onay almaları haliyle oldukça zor olabilmektedir.

Haber Yorumları