İş Bankasının Verdiği Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

11 Şubat 2021
İş Bankasının Verdiği Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

Girişimcilere yönelik olarak devlet ve gerekse bankacılık kanadında faaliyet göstermekte olan çeşitli bankalar kanalı ile destek krediler veriliyor ve finansal hayat açısından da karşılaşabilecekleri çeşitli parasal problemler de belirlenecek ve yine vade ve faiz oranları beraberinde kolay ödeyebilme imkanlarına kavuşacaklar. İş bankası yine bu bankaların arasında oldukça köklü olan geçmişi beraberinde öne çıkmakta olan ve kadın girişimcilere de özel olarak kredi ile beraber kaynak finansmanı sağlamakta olan bir çeşit bankadır.  Yine bu kredi kadın girişimcilerin her türlü ihtiyaçları açısından verilebilecek oldukça önem arz eden bir çeşit kredi türüdür. Kadın girişimcilerin yine ekonomiye olan çeşitli katılımları da yine bu kredi beraberinde destekleniyor ve yine bununla beraber olarak da işini kurarak çok daha ilerilere taşıma isteğinde olan bireylere yönelik bir şekilde veriliyor. İş bankası da yine bu krediyi son derece uygun koşullar çerçevesinde ve yine ödeme kolaylığı sağlayacak çeşitli vadeler içerisinde vermekte.

Gerçek Kişi Olma Şartı

Yine bu bahsi geçen krediden faydalanabilecek olan bayan girişimcilerin gerçek kişi olması gerekiyor. Üst düzey çeşitli yöneticilerden de en az bir tanesinin kadın olması gerektiği ve yine ortaklığın %20’sinin de kadın ortaklardan oluşması son derece önemlidir ve şarttır. Bahsi geçen işletmelerin %51 hisselerinin kadın ortağa ait olması gerekiyor. Yine görüldüğü üzere bahsi geçen kredi içerisinde amaç işletmesi içerisinde olan kadın faktörünün ağırlıklı olduğu şirketlere finansal desteğin verilmesidir. Bunun için de çeşitli standartlar belirlendi ve yine buna uymakta olan firmalar içlerinde de işletmelerini büyütme amacı taşımakta olan çeşitli yönetim kadrolarında da kadın girişimciyi bulundurmaları ve yine şirket hissesi açısından da yüksek paraya hakim olmaları isteniyor.

İş Bankası

İş bankası yine Türkiye’nin oldukça önde gelen çeşitli bankalarındandır ve ayrıca aktif bazı kaynakları ile bankalar aralarında ilk sıralar içerisinde bulunuyor. İş bankası kadın girişimcilere yönelik olan bahsi geçen kampanya ürünleri ile ülkeye ekonomik bir çeşit değer katmak istemekte olan kadınlara firsat niteliğinde bir çeşit kaynak imkanı sunuyor.

Haber Yorumları