iOS Hakkında Görüşler ve Merak Edilenler

17 Ekim 2020
iOS Hakkında Görüşler ve Merak Edilenler

Apple'ın yaptığı lansman sonrasında iOS 'un ne zaman çıkacağı merak konusu oldu. İşte iOS 'un çıkacağı tarih...Her yıl Apple'ın  Eylül'de düzenlediği lansman sonrasında yeni Apple modelleri tanıtılıyor. Dün akşam ise iPhone  ve iPhone  Plus resmi olarak tanıtıldı. Lansmanda her iki modelinde iOS  ile geleceği belirtildi. Fakat iOS  uzun süredir Beta sürümleriyle kullanılmakta. Final sürümü ise çok yakın bir zaman içerisinde yayınlanacak.

Dün akşam yani  Eylül gecesi yapılan lansmanda, iPhone  modellerini resmi olarak tanıtan Apple, iOS  final sürümünün ise  Eylül'de kesin bir şekilde dağıtılacağını belirtti. Bu güncellemeyi sadece bu iki model değil eski iPhone modelleride alacak.

iOS  Güncellemesini Hangi Modeller Alacak ? 

Bu güncellemeyi iPhone , iPhone  Plus, iPhone S, iPhone S Plus, iPhone , iPhone  Plus, iPad Air, iPad Air , iPad Air, iPad , iPad , iPad , iPad , iPad mini , iPad mini , iPad mini , iPad Pro, . inçlik iPad Pro, iPod touch  olmak üzere bu modeller güncellemeyi alacaklar.

iOS  Güncellemesi Nasıl Yüklenir ? 

Yukarıda saydığımız modellere iOS  final sürümü güncellemesi gelecek. Fakat güncelleme geldiğinde nasıl yükleneceğini bilmiyorsanız dikkatli bir şekilde aşağıda size anlattığımız yolları dikkatli bir şekilde uygulayın. Cihazınızı iki yöntem kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Birinci yöntemi

iOS  güncellemesi yayınlandığı zaman ilk olarak Ayarlar menüsüne giriyoruz. Ayarlar menüsünden genel sekmesine tıklıyoruz ve ardından güncelleme bölümüne tıklayarak iPhone ve iPad cihazlarımızı kolay bir şekilde güncelleyebiliyoruz.

İkinci yöntem:

İkinci yöntemde ise iTunes üzerinden bu güncellemeyi yükleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için iPhone veya iPad cihazımızı bilgisayara bağlamamız ve iTunes programında güncellemeleri denetleye tıklayıp güncellemeyi tek tıkla yapabiliyoruz. 

Sadece iOS 'u yüklerken değil yeni güncellemeler geldiğinde de bu iki yöntemi kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

iOS  final sürümü gelene kadar beta sürümüne yeni özelliklerin ekleneceğini tahmin ediyoruz. Eğer yeni bir gelişme olursa anlık olarak yayınlayacağız. 

Haber Yorumları