İnstagram'da Ürün Satışı Yapma ve Butik Açma Yolları

İnstagram'da Ürün Satışı Yapma ve Butik Açma Yolları

İnstagram'da Popüler Olma Yolları

İnstagram'da kimileri eğlence amaçlı takipçi kazanmak isterken, kimileri de ticari amaçla insanlar tarafından tanınmak istiyor. İşte sizler için hazırladığımız takipçi kazanma taktikleri..

1- Kullanıcı Adı Seçimi
İlk olarak bir kullanıcı adı seçmeniz gerekiyor. Bu işlem çok basit gibi görünsede oldukça etkilidir. Kullanıcı adı seçerken belli başlı kriterlere uymanız gerekmektedir. Bunlardan bazıları özgün olmak, 8 karakterden kısa ve akılda kalıcı olmaktır.

2- Takipçi Satın Alma
Günümüzde çoğu kişi daha hızlı gelişebilmek için takipçi satın almaktadır. Ancak unuttukları nokta bu takipçilerin bot olmasıdır. Yani bu kullanıcılar gerçek kişiler olmadığı için sadece sayıdan ibarettir. Paylaşımlarınızı beğenmezler, yorum yapmazlar, arkadaşlarıyla paylaşmazlar. Sadece sayıdan ibaret oldukları için tavsiye edilmemektedir.

3- Profilini Tanıt
Hesabı kurdunuz, harika görseller hazırladınız ve sayfanız çok güzel duruyor. Ancak insanlar göremedikten sonra bunların hiçbir önemi yok. Sayfanı tanıtmak için insanlara takip isteği gönderme, popüler sayfalara reklam verme ve buna benzer yöntemlerle insanların sayfanı görmesini sağlayabilirsin. Bu durumda sayfanızla ilgilenen kişiler sizi takip edeceği için takipçi sayınız az olsa bile etkileşim fazla olacaktır.

4- Biyografi
İnsanların sizi takip etmesini sağlamanın en önemli yollarından biriside ilgi çekici biyografi hazırlamaktır. Burada insanların sizi neden takip etmesi gerektiğiyle ilgili ilgi çekici yazılar oluşturmalısınız.

5- Hesabınızı Gizli Yapın
Kullanıcılara istek gönderdiniz, sayfalarda reklam verdiniz. Peki ya sonrası?  Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar sayfanızı gezdikten sonra takip etmeden çıktığı yönündedir. Bunun sebebi ise zaten sonrasında gelip tekrar bakabilirim düşüncesinin oluşmasıdır. Ancak sayfanız gizli olursa insanlarda merak uyandıracağı için takip isteği atmalarına sebep olacaktır.

6- Trend Olan Hashtag ve Mention'ları Kullanın
Eğer sayfanızı gizli yapmak istemiyorsanız yapılacak şey bellidir. Paylaşımızınla ilgili popüler etiketleri kullanarak insanların görmesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak mizahi bir paylaşım için #komedi #mizah #mizahipaylasim

7- Düzenli Paylaşım
İnstagram hesabını fotoğraflarla doldurmanın daha fazla takipçi çekeceğini düşünüyor olabilirsin fakat bu yanlış bir düşüncedir. Tek seferde çok fazla paylaşım yaparsan insanların anasayfasında bir görüntü kirliliği oluşur ve sizi takipten çıkmalarına sebep olur. Bu sebeple düzenli ve kaliteli paylaşımlar yapmak oldukça önemlidir.

8- Fotoğrafları Yoğun Zamanlarda Yayınla
Düzenli paylaşım yapmak kadar bu paylaşımları ne zaman yapacağınızda oldukça önemlidir. Takipçilerinizi iyi analiz etmeli, hangi saatlerde daha aktif olduklarına göre paylaşım sıklığınızı çok iyi ayarlamalısınız. Yapılan araştırmalara göre sabah ve iş çıkış saatleri, çarşamba günü saat 17:00 ile 18:00 arası, gün içinde 14:00 ile 15:00 arasında İnstagram'da insanlar daha fazla vakit geçiriyor.

9- Çekiliş Düzenleyin
Her ne kadar maliyetli gibi görünsede ucuz ürünlerin çekilişini yapabilirsiniz. Bu reklam popüler sayfalara verilen reklamlardan daha ucuz olduğu gibi oldukça etkilidir. İnsanlar bedava olan herşeye ilgi gösterir. Çekiliş şartlarına gönderiyi beğenme, takip etme, yorumlara 3 arkadaşını etiketle gibi şartlar koymanız halinde oldukça fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Çekiliş düzenlerken sayfanızın gizlide olmaması da oldukça önemlidir.

10- Diğer Kullanıcıların Gönderileriyle Etkileşim Kur
Hesabınızın fark edilmesini sağlamanın bir diğer yoluda etkileşim kurmaktır. Bu strateji çok vakit aldığı için pek tercih edilmesede zamanla sizi arkadaşlarına tavsiye edecek sadık takipçilere sahip olursunuz.

11- Hikaye Paylaşın
İnsanlar şirketlerin çalışma ortamlarını merak ederler. Şirketinizdeki günlük koşturmacaları ve etkinlikleri takipçilerinizle paylaşın. Bu durum onlarla olan samimiyetinizi arttıracaktır. 

12- Hikayeleri Öne Çıkar
Kullanıcıların sayfanızı ziyaret ettiğinde ilk baktığı yerlerden biriside öne çıkar bölümüdür. Paylaştığınız hikayelerden en fazla etkileşim alanları öne çıkarmakta oldukça önemlidir. Burada satış sonrası müşterilerinizin yorumları, sattığınız ürünlerin görsel veya videolarını ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak instagram takipçi sayınızı arttırmak için fotoğraflarınızın kaliteli olmasına ve insanların dikkatini çekecek paylaşımlar yapmaya önem vermeniz gerekiyor. Bu sayede kullanıcılar da doğal olarak sizi takip edeceklerdir.

Haber Yorumları