Hotmail Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?

10 Şubat 2021
Hotmail Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?

Hotmail, gmail, mail.ru ve benzeri birçok e-posta platformu kötü niyetli kişilerin hedefleri arasında yer almaktadır. Her şeyden önemlisi de bu platformlar içerisinde spesifik olarak çeşitli açıklar yer almaktadır. Bu açıkların bazıları gizli açıklardır ve bazıları da halk tarafından bilinen zafiyet düzeyi düşük olan açık tipleridir. Yine bu açıkların en tehlikeli tipi gizli olan açık türleridir.

Gizli olan açık türevlerinde genellikle sadece açığı tespit eden kişi veya kişi ile çevresi tarafından bilinir. Halk tarafından bilinmediği için, sızdırılmadığından dolayı açığın bulunduğu platform gerekli güvenlik önlemlerini alamamaktadır ve bu sebeple de en tehlikeli açık türevi olarak kalmaktadır.

Gizli açık türevlerinde kötü niyetli kişiler eğer bir gün isterse buldukları açığı bildirebilir ve ödüllendirilebilir. Tabi bu açığı tespit eden kişinin arzusuna kalmış bir şeydir. İster kullanır ister de bildirir.

Hotmailin En Büyük Açığı

Hotmail hesabı ele geçirme konumuza geri dönersek genellikle Hotmail hesabı ele geçirmeye yönelik saldırılar, diğer platformlarda olduğu gibi arka arkaya parola denemesine yarayan bruteforce yazılımları ile olabiliyorken Hotmail platformunda bir başka açık daha var. Eğer bu açık işe yaramazsa parola deneme saldırılarına başvurabiliriz.

Hotmail platformunda bir hesap açtığınız zaman eğer 2 sene boyunca o hesaba giriş yapmazsanız o hesap kapanmaktadır. Sizde hesabın aynısını açabiliyorsunuz.

Hotmail Gizli Soru Tespit Etme

Eğer bir Facebook hesabına ait mail hesabını tespit edebilirsiniz bu saldırı yöntemini deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey o hesaba saldırı gerçekleştirmek yani Hotmail ana sayfası içerisinde kayıt olma menüsüne girmelisiniz. Arkasından, hedeflediğiniz mail adresini yazarak kayıt ol butonuna yazın. “Bu hesap kullanılabilir” yazısını görürseniz işlem tamam.

Eğer “bu hesap kullanılabilir durumda değil” yazısını görürseniz ele geçirmeniz mümkün değil. Ancak çeşitli parola sorgulama teknikleri ile öğrenebilirsiniz. Bir diğer sık kullanılan yöntem ise gizli soru sorgulama yöntemidir.

Gizli soru sorgulayarak hedefinizdeki kişinin gizli sorusunu tespit etmeye çalışabilirsiniz. İnanın ki birçok kişi gerçekten çok basit cevaplar yerleştirmektedir ve bu sayede Hotmail hesapları oldukça basit bir şekilde ele geçirilebilmektedir.

Haber Yorumları