Honda Civic Tuning Yedek Parçaları

1 Şubat 2021
Honda Civic Tuning Yedek Parçaları

Honda Civic Tunıng Parçaları

 

 Tuning, aracı kişiye özel kılmak üzere yapılan modifiyelere verilen isimdir. Standart bir aracı kullanmak istemeyip aracını kendi zevkleri doğrultusunda değiştirmek isteyen kullanıcılar çeşitli modifiye yöntemlerine başvurmaktadır. Honda markasının Civic modeli, aykırı ve spor hatlardan oluşan spor tasarımı ile özellikle genç kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Aracını standart olarak kullanmak istemeyen sürücüler için Honda Civic marka araçlarda kullanılan bazı modifiye parçalarını ve fiyatlarını listeleyelim:

 

 Multimedya Sistemleri Standart olarak sunulan multimedya sistemleri çoğu özellikten yoksundur. Eski modelleri için ekranı çok küçük olan ya da ekransız multimedya üniteleri çağ dışı kalmıştır. Eksiklikler sadece görüntüsünde kalmamakta, ses performansında da ciddi düşüşler yaşanmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Honda araba kullanıcıları büyük ekranlı, android işletim sistemine sahip, geri görüş kamerası destekleyen, büyük ekranlı sistemler satın almaktadır. Bu sistemler 2.000 ila 2.500 TL arası fiyatlara sahiptir.

 

 

 Sis Farı Çevresine Gündüz Ledi Uygulaması

 

 Gündüz ledleri yeni araçların hemen hemen hepsinde bulunurlar. Bu özelliği barındırmayan arabalar eski bir görüntü sunmaktadır. Bunun önüne geçmek için hazır olarak satılan gündüz LED farı barındıran parçalar satılmaktadır. Bu parçaların ortalama fiyatı 300 – 350 TL arasındadır.

 

 Krom Cam Çerçevesi Setleri

 

 Üst segment otomobillerde standart olarak gelen krom cam çerçeveleri Civic modellerinin standart donanımında bulunmamaktadır. Aracının Premium modeller gibi bir görünüşe sahip olmasını isteyen kullanıcılar krom cam çerçeve setlerini satın alıp araçlarına uygulayabilirler. Bu setlerin fiyatı 600-1000TL arasında değişmektedir.

 

 Arka Spoiler Eklentileri

 

 Spoiler sistemler ilk olarak formula araçlarında, yolda tutunmayı sağlamak için üretilmişlerdir. Zamanla spor araçların hepsinde standart olan bu sistemler aracından daha spor bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar için vazgeçilmezdir. Yüzlerce çeşidi bulunan spoilerlar için 1000-2000 TL arasında bütçe ayırmak gerekmektedir. Kendi zevkine uygun spoiler bulamayan kullanıcılar fiber imalatı yapan atölyelerin desteği ile hayallerindeki spoileri ürettirebilirler. Özel bir uygulama olduğundan daha yüksek fiyatlara mal olacaktır.

 

 Açık Hava Filtresi Çeşitleri

 

 Aracının motorundan güzel ses almak isteyen sürücülerin mutlaka uygulaması gereken bir sistemdir. Mevcut kutu içi filtrenin sökülerek yerine açık hava filtresinin takılması ile işlem tamamlanır. Motordan büyük hacimli motorlara benzer bir ses çıkmasını sağlar. Sesin yanında performansta da bir miktar artış getirir. Bu tür filtreler 300 ile 500 TL arasında değişen fiyatlara satılmaktadır.

Haber Yorumları