Hibrit Otomobil Fiyatları Ve Fırsatları - Hibrit Araç Modelleri Hangileridir?

1 Şubat 2021
Hibrit Otomobil Fiyatları Ve Fırsatları - Hibrit Araç Modelleri Hangileridir?

Hibrit Araç Modelleri Hangileridir?

 

            Son yıllarda otomobil üreticileri elektrikli araçlar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırırken bu çalışmaların bir alt kademesi olan hybrid teknolojisi popülerliğini arttırdı. Bu artışın iki önemli sebebi var ilki Paris iklim anlaşması, bu anlaşmaya göre 2040 yılından sonra emisyon oranı sıfır olan araçlar dışındakilerin Avrupa da yasaklanacak olması bu da üreticilerin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesine sebep oldu.

 

             İkinci önemli sebep ise içten yanmalı motorların ürettikleri enerjide ki kayıp bu yüzden de motorlar istenilen verimde çalışmıyor. Elektrikli araçlarda kullanılan motorlarda daha az parça olacağından daha az enerji kaybı olacak buda daha motorların verimini arttıracak. İşte belli başlı hibrit araba modelleri.

 

 Toyota C-HR ilk yerli Hybrid

 

            Hybrid eşittir Toyota sloganıyla yola çıkan ve Avrupalı rakiplerini geride bırakan C-HR Türkiye de üretiliyor. Keskin çizgileriyle hırçınlığını yansıtan araç hem şehir içi hem de şehir dışı için konfor vadediyor. Şehir içinde 3,5 lt yakıt tüketen araç 0-100 km hıza 11 sn de ulaşıyor. Azami hızı 170 km/h

 

 Hyundai Ionic

 

            Kalitesiz ve ucuz araç etiketinden kurtulmayı amaç edinen Koreliler tasarımdan başlayarak her şeylerini değiştirmeye kararlılar. KİA yı satın aldıktan sonra Avrupa da daha fazla söz sahibi olmak için Hybrid üretimine yöneldiler. Şehir içi 3,9 lt yakıt tüketen araç 0-100 km hıza 11,1 sn de ulaşıyor. Azami hızı ise 185 km/h.

 

 Lexus NX300

 

            Toyota nın üst segment markası. Uluslararası arenanın yeni gözdesidir.

 Volvo XC90 t8 Güvenlik denilince ilk akla gelen marka olan Volvo bunun hakkını fazlasıyla veriyor. En zorlu testleri başarıyla gecen Hybrid XC 90, 600 bin TL ile 1 milyon Tl arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Ortalama 2,7 lt yakıt tüketen canavar 0-100 km hıza 5,6 sn de ulaşırken maksimum hızı 230 km/h.

 

 

 Honda NSX

 

            2017 yılında piyasa çıkan NSX tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 500 bin Euroluk fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Şehir içi 10,3 lt yakıt tüketen aracın maksimum hızı 308 km/h

 

 Porche Panamera E-Hybrid

 

            Bir efsanenin doğuşuna tanıklık ediyoruz. Bundan sonra ki yıllarda adından çok söz ettirecek ancak hala fiyatı belli değil. Ortalama 2,5 lt yakıt tüketirken 0-100 km hıza 4,6 sn de ulaşan aracın maksimum hızı ise 278 km /h.

 

Hibrit Otomobil Fiyatları Ve Fırsatları

 

            Günümüzde popüler bir hale gelen hibrit arabalar birçok kullanıcının ilgisini çekmiş durumdadır. Diğer modellere göre daha fazla avantajı bulunan hibrit araçlar kesinlikle tercih edilmelidir. Fiyat olarak ise çok makul ücretleri bulunmaktadır hibrit arabaların. Çeşitli birçok araba markasının hibrit modelleri mevcuttur. Tabi ki her hibrit arabanın özellikleri ve konforu farklıdır. Siz kendinize en uygun hibrit modeli bir araba seçmelisiniz. Bu hibrit arabaların fiyatlarını ve avantajlı fırsatlarını merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

 Toyota C-HR Hibrit Özellikler: Geniş ve çok şık görünümü ile tüm araba kullanıcısının dikkatini çekmeyi başarıyor. Çok tasarruflu özelliği ile uzun yollarda düşünmeden ilerleyebileceksiniz bu araçla. Eğer geniş bir aileniz varsa rahatlıkla sığarak keyifle yolculuk yapabilirsiniz. Şık görünen dış ve iç tasarımı ise çok ilgi çekici görünüyor bu araba modelinin. Çelik jantları ve net bir şekilde aydınlatan led farları ile kesinlikle en iyi hibrit araba modellerinden biri olarak gösterilebilir.

 

            Fiyat Ve Fırsatları: Kesinlikle çok cazip bir fiyatı bulunan bu modelin birçok ilgi çekici fırsatı bulunmaktadır. Toyota C-HR hibrit modeli arabanın fiyatı genellikle 250.000 TL ile 280.000 TL arasında değişmektedir.

 

 Volvo XC90

 

            Özellikler: Dünyanın en sağlam ve dayanıklı araba markalarından bir olan Volvo markasının son dönem XC90 modeli piyasaya çıkmıştır. Geniş iç tasarımı ile çok kişilik bir aile rahatlıkla sığabilir. Sağlam ve şık duran dış kasası ile herkes tarafından ilgi çekmeyi başarıyor bu araç. Son düzey teknolojik ekranı ile tüm işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Yumuşak koltukları ile rahat bir şekilde yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Büyük ve çelik jantlara sahip tekerleri ile engebeli yollarda takılmadan ilerleyebileceksiniz. Çok daha fazla özelliği içinde barındıran Volvo XC90 kesinlikle bakmak isteyeceğiniz hibrit modeli araçlardan biridir.

 

            Fiyat Ve Fırsatları: Çok avantajlı fırsatları bulunan bu aracın özelliğine ve sağlam yapısına göre çok uygun bir fiyatı vardır. Genellikle diğer hibrit araç modellerine göre biraz pahalı olan Volvo XC90 modeli arabanın fiyatı 917.000 TL ile 986.000 TL arasında değişmektedir.

Haber Yorumları