Geniş Otomobil Kullanmak

31 Ocak 2021
Geniş Otomobil Kullanmak

Günümüzde birçok sürücünün araba alırken ya da kiralarken özellikle dikkat ettiği konuların başında gelen geniş araba kullanmak. Park sıkıntısını geçersek eğlenceli bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Geniş araba kullanmak ciddi derecede araba kullanma ustalığı ve becerisi gerekmektedir. Ehliyetini yeni almış acemi bir kişinin bunu istemesi trafikte onun zor anlarla karşılaşmasını pek nadir kılmaz.

 

            Geniş araba kullanmak sürücüyü kişisel anlamda zevk verse bile kullanmakta zorlandığı zaman diğer sürücülere de sıkıntı çıkarmaması elde değildir. Güzel dikkatli bir yol takibi sürüş becerisi yüksek sürücülerin kullanımında yapılan araştırmalarda kaza oranı park ederken arabaya zarar verme gibi durumlar pek yaşanmadığı görülmektedir. Ancak acemi bir sürücünün araba alırken ya da kiralarken kaçınması gereken durumların başında gelir geniş otomobil kullanmak. Çünkü geniş veya dar araba kullanmak trafikte ciddi farklara ve kaza istatistiklerine etki etmektedir. Dar araba kullanmak geniş arabaya göre teknik olarak daha rahat yol takibi ve sürüş rahatlığı sağlamaktadır.

 

 Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 

            Öncelik geniş araba kullanma tutkunlarının yaşadığı şehrin yollarının durumuna göre geniş araba seçmek veya seçmemek durumundadırlar. Aksi takdirde büyük sıkıntılar çekebilirler. Bu durum kentte hem park sorunu ve buna bağlı olarak geniş arabaların yol kenarlarına yapılan parklarda ciddi yol daralmasına ve buna bağlı olarak kentteki trafik sorunu çıkmasına neden olabilmektedir. Öte yandan sürücüler arası tartışmaların da çıkmasında ister istemez başta gelen konular arasındadır.

 

 Geniş Aile, Geniş Araba

 

            Geniş araba kullanmayı seçmek geniş ailelerde yolculuğun rahat geçmesi bakımından aile fertleri için şüphesiz yararı inkar edilemeyecek bir durumdur. Arabaya daha rahat sığabilme konusunda diğer dar arabalara kısmen daha iyi olduğu tartışılmazdır. Örnek olarak üç çocuklu bir aileyi ele aldığımızda geniş ve dar arabayı bu durumda kıyasladığımızda aradaki farkı bize en iyi o üç çocuk söyleyecektir.

Haber Yorumları