Evli Çiftler İçin Para Biriktirme Yöntemleri

11 Şubat 2021
Evli Çiftler İçin Para Biriktirme Yöntemleri

Yeni çiftlikler veya karı kocalar genel olarak yine çok daha öncelerden hazırlık yapmış iseler maddi problemlerin çıkması yine muhtemel sebepler arasındadır. Hatta bu problemler sebebi ile çoğu evlilik sona ermektedir. Bu durum yine oldukça üzücü bir durumdur. Ancak çeşitli önlemler alarak da önüne geçilmesi zor değildir. Mutlu bir aile kurabilmek için maddi planlama oldukça önemlidir. Tasarruf ve yine birikimin temelleri, gelir gider dengelerinin oluşturulması ile başlamaktadır. Yine giderleriniz eğer gelirlerinizin üzerinde ise yine aile bütçeniz de zarar görebilmektedir. Ödeme gücünüz üzerinde taksitle dahi olsa borçlanabilmektesiniz. Ev ekonomi mutlaka zarar görür. Yine çeşitli giderlerinizi de tam anlamıyla gözden geçirerek zorunlu olan çeşitli ihtiyaçlarınız dışında masraf yapmaktan vazgeçmeniz oldukça önemlidir.

Alışveriş isteklerinize de dur demeli ve bilinçli bir çeşit tüketici olmalısınız. Yine birikim yapabilmek adına ilk adımı bu şekilde atabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz çeşitli ürünlerin tasarruf ürünleri olmaları da sizin giderlerinizi azaltacaktır. Özellikle de yine maddi problemler sebebi ile sorunlar yaşamakta olan karı ve kocalar içinde oldukça etkili para biriktirme yöntemlerini sizlere sunuyoruz.

Alternatif İşler

Yine çeşitli zorunlu gereksinimleri sağlıyorken güçlük çekmekte iseniz yine gelirlerinizi yükseltmenin profesyonel yollarına başvurmalısınız. Bunu ne n kolay yolu ek iş seçeneğidir. Hem kazancınızı yükseltir hem de sağlam bir şekilde birikim yapmanıza olana sağlamaktadır. Çeşitli yatırım araçları yine gelirlerinizi yükseltmektedir ve bu sayede para birikimi yapmanızı da sağlamaktadır.

Kumbara Kullanın

Birikim veya tasarruf açısından en güzel şekil kumbara kullanmaktadır. Gün içerisinde kumbaraya atacağınız 2 3 TL ile oldukça iyi bir birikim yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak günde 1 paket kadar sigara parasını kumbaraya atmalısınız ve bu sayede ayda 300 – 400 TL kadar paralar biriktirebilmeniz mümkün olacaktır. Ev ekonomisi de yine iyi bir şekilde idare edilmekteyse gelir ve giderler dengesi sağlanacak ve tasarruf yapılabilecektir. Yine bu tasarrufları da özel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek veya çocuklarınızın da geleceklerini planlayabilmek için kullanabilmeniz mümkün.

Bütün bunları yaparsanız ciddi anlamda kısa süreler içerisinde para biriktirebilirsiniz.

 

Eşin Sicil Durumu Krediyi Etkiler Mi?

Bankalara yapılmakta olan çeşitli konut kredileri başvurularında yine bireylerin kendilerine ait olan kredi sicil geçmişleri ve yine gelir durumları oldukça önem arz eden unsurlar arasında er almaktadır. Bunlarla beraber olarak bankalar hane halklarına ait olan kredi sicil geçmişlerini de tabi ki kontrol ederler. Eşe ait olan kredi sicillerinde problem görülmesi unsurunda kredi başvurusu olumsuz olarak da yanıtlanabilir. Konut kredileri uzun dönemlere yayılmakta olan ödeme süreçleri yine göz önüne alındıkları takdir de de kredinin geri ödenme garantilerini sağlamaya çalışmaları oldukça normal olan bir çeşit durumdur. Yine banka araştırmasında da kredi başvuruları yapan bireylerin sicillerinde problem gözükmese dahi diğer eş olan kredi kayıt bürolarından alınmakta olan çeşitli verilerin ışığında da kredi borçları gözükebilmektedir.

Konutla İlgili Krediyi Neler Engeller?

Konutu satın alacak olan tarafların sicil durumları ile ilgili olarak da eğer bir problem gözükmüyorsa satın alınacak olan bölgenin iptekli olması, tamamlanmış bir çeşit yapı olması, tapunun da alınması ile problem gözükmemesi gbii çeşitli faktörler de banka tarafınca dikkatle incelenmektedir. Bankaya kredi başvurusu yapmakta olan taraflarında alacakları hane halkı tarafınca gelirlerine uygun bir şekilde olması banka için önem arz etmektedir.

Konut Yapılabilecek Gelir Oranı Ne kadar?

Kredi başvurularını yapan birey ve yine hane halkına ait olan gelirin diğer kredi türevlerinde de olduğu üzere gelirin %65 bir oranını aşması gerekmektedir. Bu oran kanunen de bireyin asgari yaşam standartlarını da sağlayabileceği oranlardadır. Kredinin de ödenebilmesinde yine akşam yaşanmaması da birelerin yaşam gereksinimlerini de engellemekte olan yoksunluklarda kalmamaları ile ilgili olabilmektedir. Bu oran yine her iki tarafın da fayda maksimizasyonunu profesyonel anlamda başarılı bir şekilde sağlayabileceği bir orandadır.

Bankalardan konut kredileri taleplerinde başvuru yapmakta olan bireyle ilgili bir olarak beraber evli iseler eşlerinin kredi sicilleri de incelenmektedir. Kredi geçmişleri ve yine kredi borçlarıyla ilgili olarak da yapılabilecek çeşitli sorgulamaların neticelerinde olumsuz durumlar oluşursa eğer kredi onayı da gerçekleşmeyebilmektedir ki bu da oldukça olumsuz bir durumdur

Haber Yorumları