En Kaliteli Lpg Markaları

En Kaliteli Lpg Markaları

LPG dönüşüm sistemleri araç sahibi kişiler için vazgeçilmez bir konumda. Türkiye de uzun yıllardan beri kullanılan bir yakıt türü. Ülkemizde araç kullanan birçok kişi aracına Lpg sistemi taktırıyor, bunu yaptırmanın birçok sebebi bulunuyor. Bunlardan biri yakıt ekonomisin çok düşük olması ve özellikle çevreciler tarafın desteklenmesidir. Çünkü bu teknoloji çevreye neredeyse hiçbir zarar vermiyor.

 

            Ülkemizde neredeyse dünyanın en pahalı benzini kullanılıyor. İnsanlar arabanın borcunu ödemekten çok yakıta para veriyorlar. Sebebi ise aldığımız benzinin neredeyse yüzde 70’ lik kısmı vergiye gidiyor. Artık şehir içinde en kolay işlerimizi yapmak için bile özel şahsi araçlarımızı kullanıyoruz. Durum böyle olunca insanlar artık en ucuz veya en uzun mesafelere götüren yakıt arayışlarına yönelmeye başladılar. Ve bunun sonucunda araç sahibi kişiler araçlarına Lpg dönüşüm sitemine çevirmeye yöneldi. Lpg son zamanlarda tartışmasız araç sahibi kişiler için en ekonomik yakıt olarak görünüyor.

 

            Bugün baktığımızda dünya ve ülkemizde birçok Lpg markaları bulunuyor bunların içinde en kaliteli ve en güvenilir olan markaya bakmadan önce, araçta takılı olan bu teknoloji ürününün çok verimli ve düzenli bir şekilde çalışabilmesi için aracın bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Zaten sorunlu olan bir motora en iyi ve en kaliteli bir Lpg sistemi takılsa bile sonuç yine değişmeyecek. Bunların yanında bir diğer faktör ise yapılan işçilik kalitesi. Herhangi bir Lpg dönüşüm sistemini kullanan kimi araç sahipleri memnun kalırken, aynı marka dönüşüm sistemi kullanan bir başka araç sahibi memnun değil. Bu durumun ortaya çıkma nedeni ise ya aracın bakımsız olması veya da en önemli neden yapılan işçiliğin kalitesinin çok düşük olmasından kaynaklanıyor.

 

 Dünyada Ve Türkiye’de Kullanılan LPG Markaları

 

 Prins LPG Dönüşüm Sistemi

 

            Dünyanın en iyi ve önemli Lpg sistem markalarından biri olan Prins Lpg, özellikle üst sınıf araçlar tarafından tercih ediliyor. Bugün baktığımızda pek çok farklı ülkelerde faaliyet gösteren otomobil firmaları bunu markayı tercih ediyor. Sebebi ise 1986 yılından beri bu alanda faaliyet göstermesi, kullanmış olduğu kaliteli malzeme, kaliteli işçilik ve müşteri memnuniyeti ön planda olması.

 

 BRC Lpg

 

            Bu marka da en çok tercih edilen ve kaliteli bir ürün olarak biliniyor. Yaklaşık 1980 yılından beri bu alanda kendini ispatlayan bir firma. 1995 yılından bu yana Türkiye’de ileri teknoloji ve hizmetlerini sunuyor. Dünyaca ünlü en araba öncülerinden Honda, Chevrolet, Citroen, Ford, Kia, Mitsubishi, Peugeot, Piaggio, Subaru, Suzuki ve Volvo gibi otomobil firmaları bu ürün ile anlaşma yapmış ve fabrika çıkışı araçlarına bu ürün takılıyor. Yine kaliteli malzeme ve yeterli bilgiye sahip teknik eleman kadrosu bulunuyor.

 

 Lovato Lpg

 

            Bu marka yaklaşık 2002 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor, özellikle sıfır araçlar için tercih edilen bir model konumunda bulunuyor. Toplamda 50 yıllık tecrübesiyle bu alanda kendini gösteriyor.

 

 Atiker Lpg

 

            Türk firması olan Atiker dönüşüm sistemi 2002 yılından bu yana faaliyet göstermekte. Bütün ürünlerinde yerli malzeme kullanıyor. Geniş bir yetkili servis yelpazesi bulunmakla beraber birçok araç sahibi bu marka ürünü kullanıyor.

 

 Zavoli Lpg

 

 Bir diğer Lpg dönüşüm sistemi firmalarından dünyaca ünlü İtalya merkezli Zavoli markasıdır. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen ve geniş bir alt yapıya sahip olan bu üründür. Türkiye genelinde 5 Bölge bayii ve 350’ ye yakın yetkili servis ve satış ağı bulunuyor. Yeni nesil araçlara özel olarak akıllı kit sistemi üreten bu firma bu yönüyle birçok firma ve araç sahipleri tarafından tercih ediliyor. Kısaca özetlemek gerekirse yapılan araştırmalar neticesinde araç sahipleri ve otomobil firmaları bu ürünleri kullanıyor. Memnuniyet konusunda ise sıralama yaparsak. En çok tercih edilen ve kullanılan markalar sırası ile;

 

 Brc

 Lavato

 Zavoli

 Atiker

 Prins

Haber Yorumları