En çok satan telefonların listesi !

18 Ekim 2020
En çok satan telefonların listesi !

Dünya üzerinde satışı tüm hızıyla devam eden akıllı telefonlar satış rekorları kırmaya devam ediyor. Özellikle Apple firmasının ve Samsung firmasının kıyasıya rekabete girdiği piyasada  yılının ikinci çeyreğinde satış rekorları kıran telefonu belli oldu. span style=color:#FF;>Dünya üzerinde satışı tüm hızıyla devam eden akıllı telefonlar satış rekorları kırmaya devam ediyor. Özellikle Apple firmasının ve Samsung firmasının kıyasıya rekabete girdiği piyasada  yılının ikinci çeyreğinde satış rekorları kıran telefonu belli oldu. 

Özellikle Apple’ın yeni nesil amiral gemisi olan iPhone S telefonu en çok satan telefonlar arasında kendisine ilk sırada yer buldu.

Dünya üzerinde bugüne kadar satışı yapılan telefonlar arasında iPhone S son  aylık süre içerisinde % . satış ile birlikte ilk sırada kendisine yer buldu. Apple firmasının amiral gemisi iPhone S telefonun özellikleri ile piyasalarda yer alan telefonlar arasında ilk sırada yer bulmasının nedeni şüphesiz ki telefonun kullandığı işletim sistemi oluyor. Apple firmasının son amiral gemisi olan iPhone  telefonun yakın zamanda çıkacak olmasından sonra yeni rekoru ele geçirmesi bekleniyor.

İkinci sırayı yinede firmasının iPhone  telefonu yer alıyor. Firmanın son zamanlarda yaptığı akılı telefonlar arasında ikinci sırada yer bulan ve ekran kapasitesi bakımından iPhone S’den biraz daha küçük olan  telefonunu % . satış rakamı ile kendisine . Sırada yer buldu.

. sırada kendisine yer bulan ise Samsung firmasının amiral gemisi olan Galaxy S oluyor. Özellikle Apple firması ile girdiği kıyasıya rekabetten sonra adından sıkça söz ettiren ve  yılının ilk çeyreğinde satış rekorları kıran Galaxy S firması bulunuyor. Galaxy S firmasının  yılının son çeyreğinde satış oranı ise % . ile sınırlı kaldı.

Haber Yorumları