E-SGK Bildirge Şifre Başvurusu Nereye Yapılır?

12 Şubat 2021
E-SGK Bildirge Şifre Başvurusu Nereye Yapılır?

e-SGK bildirge şifre başvurusu nereye yapılır sorusunun yanıtı nedir? Başvuru nasıl yapılır? İşte sorunuzun yanıtı…

e-SGK bildirge şifre başvurusu nereye yapılır sorusunun yanıtına göre hareket ederek, siz de hemen başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Kısa süre içinde işlem tamamlanarak şifre verilir. Online olarak başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanıyor olduğundan herhangi bir sorun yaşamadan hızlıca başvurunun tamamlanması mümkün olacaktır.

e-SGK Bildirge Şifre Başvurusu Yapmak

Aşama aşama başvuruyu nereye yapacak olduğunuz konusunda bilgi veriliyor. Öncelikle internetten SSK şifrenizi almak için e-sgk şifre başvuru formu doldurun. Ardından SGK şifre kullanıcı sözleşmeleri ile birlikte, SGK’nın ilgili birimine şifre başvurunuzu yapmış olmanız gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu işveren ya da vekili adına e-sgk şifresini tanımladıktan sonra;

Sgk.gıv.tr adresinden giriş yapılması gerekiyor. Bu alandan e-sgk uygulamaları penceresine gelerek işleminize devam edeceksiniz. E-sGK işveren modülündeki E-SGK uygulamaları ile E-SGK şifre kutusuna tıklamanız yeterlidir.

Sağdaki uygulama giriş ekranına tıklamanızın ardından ekranda TC. Kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi yazmanız gereken bir alan çıkacak. E-SGK bildirge şifre başvurusu için uygulama giriş ekranına geldikten sonra kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi yazın. E-bildirge şifreleri liste halinde önüne gelecektir.

E-SGK Şifresi Almak İçin Gerekli Belgeler

Şifrenizi almanız için temin etmeniz gereken belgeler var. Formun doldurulması dışında, belgelerin de eksiksiz bir şekilde tamamlanması durumunda sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanır.

e-SGK şifresi almak için gerekli belgeler;

  • İşverene ait imza sürküsü
  • E-Bildirge hizmetleri internet kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresi başvuru formu
  • İşveren ya da işveren vekiline ait kimlik fotokopisi
  • İşveren ya da işveren vekiline ait kimlik fotokopisi

Gibi belgelerin temin edilmesi gerekiyor. İstenen belgelerin tamamlanmasından sonra online başvuru işleminin de gerçekleşmesi ile sorun ortadan kalkacaktır. Sonuca ilişkin bilgilendirme için sorgulama yapabilirsiniz. Online sorgulama ya da SGK üzerinden sorgulama işleminin gerçekleşmesi durumunda, istenen şifre de alınmış olacaktır. Göz önünde bulundurmanız halinde sorunsuz bir şekilde başvurunun gerçekleşmesi sağlanır. E-SGK şifresi almak için gerekli belgeler tamamlanmalıdır.

Haber Yorumları