Dacia Yeni Modelleri

27 Ocak 2021
Dacia Yeni Modelleri

Dacia Ne Zaman Kuruldu?

 

            Dacia markalı arabalar 1966 yılında Romanya da kuruldu daha sonra 1999 yılında Fransa’da üretimine geçildi. Dacia, Renault ortaklığıyla üretilen araba markasıdır. Ve 1999 yılında Fransa tarafından üretilmeye başlanmıştır.

 

 Dacia Türkiye Pazarındaki Yeri?

 

            Dacia 2004 yılından itibaren Türkiye pazarında yer buldu ve bu sayede her geçen gün hem farklı kasa arabalar üreterek hem de az yakıtlı ekonomik arabalar üreterek kullanıcıların tercihini karşılamıştır. Dacia hem otomobil hem de SUV alanında belirli alt markalar üreterek 2004 yılında tam anlamıyla Dacia Solenza markalı aracıyla Türkiye pazarına girmiştir. Kullanıcılar tarafından Renault ortaklığında üretildiği bilindiği için kullanıcılar bu araba da pek yabancılık çekmemiştir.

 

 Dacia’nın Yeni Modelleri Nelerdir?

 

            Otomobil olarak Dacia modelleri; Solenza, Logan, Lodgy, Sandero gibi otomobiller üretilmiştir. Renault üretiminde olduğu için bu arabalarda konfordan çok yakıt tüketimi göz önünde bulundurularak üretilmiş çoğu ürettiği araba ise taksiciler ve ticaret yapan kullanıcılar tarafından tercih edilmiştir bunun asıl sebebi yakıtının az olmasıdır. Bunun yanında bu otomobil yedek parçalarının uygun olması ve tedarik alanın geniş olması sayesinde otomobilin tercih edilmesine faydada bulunmuştur.

 

            2004 yılından bu yana üretimi farklı araç isimleri ile yenileşerek 2018 yılına kadar Türkiye pazarında yer almıştır. Bunun yanı sıra SUV araç olarak “Dacia Duster” isimli arabanın Türkiye pazarına girmesi kolaylaştı. SUV araç olarak yani arazi araç olarak üretici firmanın üretmiş olduğu tek SUV araçtır bu üretilen araçta az yakıtı sayesinde 4x2 ve 4x4 olarak üretilmiştir ekonomik anlamda hem parça hem de tedarik açısından uygun olduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu SUV araba 2010 yılında Türkiye’ye girişi ve pazarı başladı. 2010 yılından itibaren kullanıcıların tercih etmesiyle birlikte 2018’e kadar üretimi devam etmiş ve halen tercih edilmektedir.

Haber Yorumları