ÇAĞDAŞ EV TASARIMI

14 Şubat 2021
ÇAĞDAŞ EV TASARIMI

Renk, aksesuar, mobilya seçimlerinizle evinizi çağdaş hale getirmek mi istiyorsunuz? O halde çağdaş ev tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Çağdaş Ev Tasarımı Planlarken Nelere Dikkat Edelim?

            Eviniz sizin tarzınızı, karakterinizi yansıtan ve sizin de en rahat hissettiğiniz mekan elbette. Çağdaş ev tasarımı planlayan her insan da, elbette kendi zevklerine göre düzenlenmiş; fakat çağa ve zamanın gerekliliklerine ayak uyduran insanlar. Farklı tarzlarda dekore edilmiş, yenilenmiş ve farklı tasarımlara sahip evler son zamanlarda oldukça trend.

Sıkıcı, kasvetli bir ev ortamı yaratmak ya da evinizi sizin ruhunuzu yansıtan bir ev haline getirmek istiyorsanız; öncelikle çağdaş dekorasyon trendlerini takip etmelisiniz. Abartıdan uzak, sade fakat göz alıcı ve evinizi ferah hale getirecek renk kombinasyonları da yaratmalısınız.Biliyoruz ki son yıllarda; mobilyalarda da basit ama oldukça konforlu tasarımlar tercih ediliyor.

Evlerimizde yer alan koltukların sayısı kişi sayısına göre değişkenlik gösterse de, azaldı diyebiliriz. Kasvetli ya da parlak renkli, avangart mobilyalar yerine oldukça fonksiyonel, daha büyük ve daha rahat mobilyalar aldı diyebiliriz. Çağdaş ev tasarımı yapan profesyonellerin de, evlerini kendileri tasarlamak isteyen insanların da çoğu sade, kullanışlı ve gösterişten uzak mobilyaları tercih etmekte.

Evlerinize çağdaş bir görünüm kazandırmak için ahşaptan, metalden de faydalanabilirsiniz. Sık desenli duvar kağırları yerine net çizgilere sahip duvar çalışmaları yapabilir ya da duvarınızı sade, soft renklerle tamamlayabilir; tamamladığınız duvarlarınızı da ahşap ya da metal ağırlıklı raflarla dekore edebilirsiniz.

Evinizin büyüklüğüne göre işlevsel bir çalışma alanı, okuma köşesi deyaratabilir ve bu tarz ayrıntılarla kendi tarzınızı çağdaş tarzda yorumlayabilirsiniz. Zarif bir okuma köşesi yaratmak için; tasarımınızda kum beji gibi yalın renkler kullanarak ve sade aksesuarları tercih ederek nefes alacağınız, keyifle okuma yapacağınız ufak bir alan ortaya çıkarmış olacak ve evinizin havasını değiştirecektir.

Çağdaş ev tasarımı yapmak için elbette yalnızca renklerin yaratacağı ahenk ya da mobilyalara başvurmayacağız. Bitkiler, avizeler ya da farklı dekorasyon ürünleri ile minicik dokunuşlar yapabilir ve evinize çağdaş bir karakter kazandırabilirsiniz. Kendi stilinizle harmanladığınız ve keyifle vakit geçireceğiniz çağdaş bir ev tasarımı ortaya çıkarmak için yazdıklarımızdan faydalanarak bir plan yapabilir, ya da bir profesyonelden yardım alabilirsiniz!

Haber Yorumları