Arduino MEGA 2560 R3 Klon - USB Kablo Hediyeli - (USB Chip CH340)

Fotoğraflar yükleniyor

72,80
İlan No 458
İlan Tarihi 28 Haziran 2020
Durum Sıfır

Klon Ürüne Orjinal Parası Ödemeyin

  Arduino Mega 2560 R3; üzerinde CH340 USB-Serial dönüştürücüsü bulunduran Arduino Mega'nın son versiyonun klonudur. Orjinal Arduino'dan birkaç küçük farkı olmasına rağmen ürün kullanımı ve yazılımı bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Bu sebeple gönül rahatlığıyla ve oldukça ekonomik bir şekilde bu ürünü kullanabilirsiniz. 

    Arduino'ya yabancıysanız, blog sitemizde bulunan Arduino Dersleri serimize http://maker.robotistan.com/etiket/arduino-dersleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Klon Arduino üzerinde orjinalinde olduğu gibi yine ATmega2560 işlemcisi bulunmaktadır. Kullanım olarak hiçbir farkı olmadığı için düşük fiyatlı bu ürün gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Üstelik diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi bu üründe de size çalışma garantisini gönül rahatlığı ile sunuyoruz. Şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadık ancak ürünün ilk kullanımında çalışmazsa hemen iade/değişim sağlayabiliriz. 

    En yeni Arduino klonlarında, USB dönüştürücüler de standart MEGA'daki yerine USB CH340 Serial Dönüştürücüsü kullanılmıştır.

 

    Sürücü yükleme adımları için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

  Tüm bu yaptıklarınızdan sonra kartınızı takın ve Arduino IDE Seri Port menüsünde yeni COM'u seçin. Artık kod yüklemek mümkün olacaktır.

       Arduino Mega Hakkında Detaylı Bilgi:

Arduino, Processing/Wiring dilini kullanarak çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur. Arduino ile bağımsız olarak interaktif uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Arduinoyu bilgisayar ile Flash, Processing, MaxMSP, C Sharp gibi bir çok yazılım üzerinden ya da kendi yazdığınız yazılımlarla haberleştirerek de kullanabilirsiniz. Açık kaynaklı arayüz yazılımını internet sitesinden Windows, Mac OS X ve Linux platformları için indirebilirsiniz.

Arduino Mega 2560 R3, Arduino Mega'nın en son çıkan modelidir. Bundan önceki modellerde bulunan tüm özellikleri desteklemektedir. Mega 2560 R3 modeliyle birlikte önceki versiyonlardaki 8U2 modeli yerine 16U2 modeli kullanılmıştır. Bu şekilde daha hızlı veri aktarımı daha az hafıza kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

Linux ve Mac bilgisayarlarda Arduino'yu bilgisayara bağlamak için herhangi bir driver'a ihtiyaç yoktur. Windows bilgisayarlarda Arduino IDE yazılımı içinde gelen inf dosyasını bilgisayarınıza tanıtmanız yeterlidir. Bu şekilde Arduino'nuzu bilgisayarınıza klavye, mouse, joystik ve benzeri aksesuarlar gibi takıp kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

  Mega 2560 R3 ekstradan SDA ve SCL pinlerine sahiptir. Bu pinler kart yerleşiminde AREF pininin yanında bulunmaktadır. Bununla birlikte kart üzerinde önceki versiyonlardan farklı olarak reset pininin yanına iki yeni pin eklenmiştir. Biri shieldlere kart üzerinden besleme sağlamak amacıyla IOREF pini diğeri ise ileride kullanılmak üzere ayrılmış boş bağlantısız pindir. Mega 2560 R3 piyasada bulunan tüm shieldler ile uyumlu olup yeni pinleri ile de bundan sonra üretilecek olan yeni shieldlere de uyumlu haldedir.

  Ekstra Özellikleri: 

Dijital G / Ç: 54 adet pin deliği

Analog G / Ç: 16 adet pin deliği

PWM Çıkışı: 14 adet 

Giriş Voltajı: DC 7V ~ 12V (Bilgisayara bağlıyken hiçbir harici güç kaynağı bağlamayın)

Çıkış Voltajı: DC 5V / 3.3V

ATmega2560 mikroişlemci denetleyici

256KB Flash Hafıza

16MHz Çalışma frekansı

  Doküman & Yararlı Linkler:

Arduino IDE 

USB Chip Driver

 

Yorumlar

Cep