Araba Sürerken Dinlenecek Şarkılar

26 Ocak 2021
Araba Sürerken Dinlenecek Şarkılar

Uzun ya da kısa olsun yol müziksiz geçmez. Hayatımızın her alanında olan müzik elbette yollarda da bizimledir. Araca oturduktan en fazla on beş saniye sonra açılan radyo, cd, kaset sürüş sırasında keyiflenmemizi sağlamaktadır. Nereye gittiğimiz, nasıl bir yoldan gittiğimiz, ne kadar süre yolda olacağımız ve yanımızda olan kişilere, sayılarına göre dinlenecek müzikler değişebilmektedir. Ağaçların arasından geçen bir yolda araba sürecekseniz daha romantik ya da etnik şarkılar keyiflenmenize yardımcı olacaktır. Bir yanınızda deniz var ise o zaman da hareketli parçalar neşenize neşe katacaktır.

 

 Yalnızım Dostlarım

 

            Uzun bir yolculuk geçirecekse ve arabada yalnız isek, uyuma problemini göz önünde bulundurarak ağır şarkılar dinlememeliyiz. Bunun yerine bize enerji verecek, sıkılmamızı engelleyecek kaliteli müzikler tercih edebiliriz. Bunlar; The Beatles, Freddie Mercury, Chuck Berry gibi Rock and Roll parçalar olabilir. BU tarz müzikler size enerji verir. Gidilen yöne doğru, Mor ve Ötesi’ nden Güneye Giderken, Ayna’ dan Akdeniz gibi şarkılarda varacağınız yerin havasına girmenize yardımcı olabilir.

 

 Romantik Yolculuk

 

            Sevgiliniz, nişanlınız ya da eşiniz ile yola çıkacaksanız elbette daha romantik şarkılar dinleyip yolunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Birlikte söyleyip eğlenebileceğiniz gibi yolun nasıl bittiğini de anlamazsınız. Whitney Houston ilk tercihiniz olabilir. Türkçe de elbette sıla ve sezen aksu yol boyunca size eşlik edebilir.

 

 1, 2, 3 hep birlikte!

 

            Kalabalık bir arkadaş grubu ile çıkacağınız yolculuklar en eğlenceli olanlarındandır. Yol boyunca enerjik ve mutlusunuzdur. Genellikle hareketli, eğlence mekanların da çalabilecek ve topluca söylemekten zevk aldığınız şarkılar yol boyu sizi eğlendirecektir. Birlikte söylenen şarkı daha fazla eğlenmenizi sağlayacaktır. Avrupa ve Amerika’ da popüler olup Türkiye’ de de hızla yayılan parçalar yol için oldukça idealdir. Video ve fotoğraflar ile eğlencenizi çok daha arttırmanız mümkündür.

 

 Öneriler;

 

 Post Malone, Khalid, 6lack, Jason Derula, David Guetta, Russ, Zayn, Kiana Lede, Dj Snake, Selena Gomez, Ed Sheeran, Maroon 5, Camila Cabello, Danny Ocean, Adele, Cristina Perri, Beyonce, Shakira, Ricky Martin, Marc Anthony, Pitbull, Mor ve Ötesi, Duman, Peyk, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Adamlar, Kesmeşeker, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Grizu, Yavuz Çetin, Murat Boz, Derya Uluğ, Edis…

 

Haber Yorumları