Araba Modelleri Ve Fiyatları

Araba Modelleri Ve Fiyatları

Dünya genelinde çok fazla araba araba markası ve modeli bulunmaktadır. Bu otomobiller kullanım şekillerine göre dallara ayrılmaktadır. Suv, otomobil, kamyonet, mini van, ticari, hususi gibi birçok dallara ayrılmaktadır. Hususi otomobiller ise yine alt dallara ayrılmaktır.

 

 A Sınıfı Otomobiller

 

            Avrupalı ve Uzak doğulu üreticilerin tercihi olan A sınıfı arabalar ise gençlerin ve yei araç kullanmaya başlayan insanların tercihidir. Küçük olması itibari ile şehir içinde kullanıma daha uygundur. Park sıkıntısını en aza indiren bu küçük otomobiller yakıt konusundaki cimrilikleri ile ünlüdür. Kesinlikle tercih edilebilir bir sınıftır. A sınıfı bu otomobillerin ortalama fiyatları 60.000 TL civarlarından başlamaktadır. Özelliklerine ve benzin kullanım oranlarına göre diğer sınıf araçlara göre çok ekonomiktir.

 

 B Sınıf Otomobiller

 

            Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmış olan bu sınıf otomobiller a sınıfına göre büyük olması diğer sınıflara göre daha uygun fiyat olması tercih edilmesini arttırmıştır. Bu araçların güvenlik donanımları, multimedia donanımları konusunda kendini geliştirmiştir. B sınıf otomobillerinin diğer sınıflara göre avantajlı boyutlarının olması şehir içi kullanımını kolaylaştırmıştır. Gençler ve çekirdek aileler tarafından tercih edilen bu otomobiller diğer otomobil markaları arasında da rekabete yol açmaktadır. Ortalama 70.000 TL civarlarından başlamaktadır. Benzin kullanımını düşük seviye olan bu otomobiller tamşehir yaşamına uygundur.

 

 C Sınıfı Otomobiller

 

            Dünya genelinde markalar arasında en çok rekabet yaşanan sınıf olan bu segmenttir. Bu segment için hemen hemen her marka araba sergilemektedir. C sınıfı otomobiller için iki kasa tipi bulunmaktadır. Sedan ve hatchback kasa tipleri ile piyasada yer almaktadır. A ve B sınıf otomobillere göre daha geniş o bu segment otomobiller sadece genişlik değil aynı zaman da yüksek konfor olanakları ile dikkat çekmektedir.

 

            Yakıt olarak a ve b sınıf araçlara göre daha fazla yakıt tüketen bu segment otomobiller aynı zaman da daha fazla performans sergilemesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. ortalama 75.000 TL civarlarından başlamakta olan bu segmentte güvenlik sistemleri konusunda a ve b segment araçlara göre daha gelişmiş durumdadır. 2. el piyasasında da tercih edilen segmenttir.

Haber Yorumları