Akıllı telefon ısınmalarına nasıl çare bulunur?

18 Ekim 2020
Akıllı telefon ısınmalarına nasıl çare bulunur?

Akıllı telefon piyasalarının en büyük sorunlarının başında gelen telefon ısınmalarına çare bulmak için yapmanız gereken belli başlı yöntemlerin olduğunu belirtmek isteriz. Akıllı telefon piyasalarının en büyük sorunlarının başında gelen telefon ısınmalarına çare bulmak için yapmanız gereken belli başlı yöntemlerin olduğunu belirtmek isteriz.

Gelişen teknoloji ile beraber birçok uygulamanın hayatımıza girdiği şu günlerde kullanılan uygulamalar telefonlarımızda oldukça fazla yer kaplıyor ve telefonlarımızın ısınmasına neden oluyor. Peki telefonlarımızın ısınmasına neden olan bu sorunları çözmek için izlememiz gereken yöntemler nelerdir ?

Öncelikle bu konuda yapmanız gereken ilk işlemin Wifi , mobil veri gibi uygulamaları telefonunuzdan kapatmak olacaktır. Günlük hayatta artık hayatımızın olmazsa olmazı olan internetin telefonlarımıza zarar vermesinden sonra kullanmadığınız zaman bu internet bağlantılarını kapatarak telefonlarınızın soğumasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu işlemden sonra yapmanız gereken bir diğer işlemin kamera konusunda aşırı tüketim harcadığını belirtmek isteriz. Özellikle kamera çekimi konusunda oldukça yüksek çözünürlük kullanmanız bu durumda telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olacağından mümkün oldukça kamera çekimi yaparken yüksek çözünürlük kullanmamaya gayret gösteriniz.

Bir diğer telefonun ısınmasına neden olan işlemde akıllı telefonların arka planlarında çalışan uygulamalar olmaktadır. Özellikle akıllı telefon kullanıcıların uygulamalar arasında geçiş yapmasını çok sık kullanmasından sonra akıllı telefonlar girdiğiniz uygulamanın kapanmasına neden oluyor ve telefonun ısınmasına neden olmaktadır.  O yüzden telefonlarınızda işlemi biten uygulamaları kapatarak bu konuda telefonun ısınmamasına bir nebze olsun çözüm bulma şansını yakalamış olacaksınız.

Son olarak ise kılıf seçimi konusunda yalıtım özelliği olmayan kılıfları seçmek telefonlarınızın ısınmasına neden olacaktır. Bu konuda yapmanız gereken telefonunuza kılıf alırken oldukça kaliteli malzemeden üretilen ve yalıtım konusunda telefona zarar vermeyecek olan kılıfları tercih etmeniz telefonunuzun ısınmaması konusunda sizlere yardımcı olacaktır. 

Haber Yorumları