4/B BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır ?

12 Şubat 2021
4/B BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır ?

Daha önce Bağ-Kur olarak adlandırılan daha sonra 4B olarak adlandırılan sigortalılık halinden yararlananlar sigortalılık bilgilerini merak ediyor.

Bu yazımızda internette Bağkur hizmet dökümü nasıl alınır? 4B hizmet belgesi nasıl sorgulanır? Tüm bu soruların cevabını almak için hangi yolları denemek gerekir? Sorularını cevaplarını vereceğiz.

4B yani eski adıyla Bağ Kur 3600 gün veya 4500 günlük prim şartlarını karşılayan ve belirlenen yaşa ulaşmış kendi işini yapan veya kamu dışında herhangi bir iş yerinde çıraklık yapan, meslek eğitimi alan kişilerin karşıladığı emeklilik halidir. 4B emeklisi olabilmek için belirlenen tarihte işe girişi yapılması gerekmektedir. ,

Tüm bu şartları taşıdıktan sonra belirlenen tarihler arası sigorta girişi yapılan kişiler 4B yani Bağ-kur emeklisi olabilirler. Bunun için iş günü ve prim gününe bakmanız gerekmektedir. internette bu bilgilere ulaşmak eskisine göre daha kolaydır. E Devlet’den kolay bir şekilde 4B Bağ Kur Hizmet Dökümü’ne ulaşabilirsiniz.

Bağ Kur Hizmet Döküm Belgesi Nasıl Alınır?

Bağ Kur emeklisi olan ve olacak kişiler Bağ Kur hizmet döküm belgesine bakarak ne zaman emekli olacağını merak etmektedir. Bu belge emekli olma yolunda gerekli olan ilk adımdır. Sizde E Devlet’den emekli bağ kur hizmet döküm belgesine ulaşabilirsiniz.

Sizde Bağ Kur Hizmet Döküm Belgesi almak isterseniz aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

İlk yapmanız gereken https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi linkine giriş yapmanız olmalıdır. Buradan 4B Hizmet Döküm belgesine ulaşırsınız. Ancak E Devlet üzerinden daha önce kimlik doğrulama işlemleri yapmadıysanız kimlik doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bunun için öncelikle kimliğini şimdi doğrula kısmına giriş yaparak kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

Kimlik doğrulama işlemi için gerekli olanlar E Devlet şifresi bu şifreyi PTT şubelerinden ufak bir para karşılığında alabilirsiniz bunun dışında T.C kimlik numarasıdır.

Kimlik doğrulama işleminden sonra otomatik olarak 4B Hizmet Döküm sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer önceden kimlik doğrulama işlemini tamamladıysanız direk 4B Hizmet Belgesi olarak aratırsanız 4B Hizmet Döküm Belgesine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada işe ilk girişinizi ödenen sigorta prim günlerinizi işten ayrılış tarihinizi eksik günleriniz varsa eksik günlerinizi öğrenebilirsiniz.

Haber Yorumları